کربوکسی تراپی
كربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن (CO۲) بوده و در کربوکسی تراپی گاز CO۲ زیر پوست تزریق می شود. بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون در این منطقه افزایش می یابد و این افزایش گردش خون سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد.

                                                                  

از این تکنیک به منظور جوانسازی، ترمیم سیاهی و گودی پای چشم، کاستن از چروک ها و ترک های پوستی و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها استفاده می شود. تاریخچه این درمان به ۷۰ سال قبل در فرانسه برای درمان بیماران عروقی باز می گردد و در حال حاضر در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده می شود.
مکانیسم اثر کربوکسی تراپی
گاز دی اکسید کربن یک گاز غیر سمی است و به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما به عنوان محصول متابولیسم هر روز تولید شده و وارد خون میشود و از طریق ریه ها دفع می شود. بنابراین برای بدن غیر سمی می باشد. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمی تواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع می شود.
به طور علمی ۲ اتفاق دراثر وجود گاز CO۲ در بدن می افتد. نخست با ورود گاز دی اکسید کربن به بافت، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن، اکسیژن را آزاد می کند و به دی اکسید کربن متصل میشود. این مساله باعث تراکم زیاد اکسیژن دربافت می شود که درنهایت باعث افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ های جدید وافزایش بازسازی و تولید بیشتر تارهای کلاژن و الاستین درهمان محل می شود. 
پس از تزریق دربافت چربی که با فشار بالا انجام میشود، مکانیسم اثر دی اکسید کربن متفاوت است. ابتدا ایجاد آسیب ناشی ازفشاروضربه، باعث یک سلسله فعالیتها به شکل آبشاری شده که نتیجه آنها تجزیه چربی با مکانیسم (OXIDATIVE LIPOLYSIS)خواهد بود و بعد باافزایش جریان خون در رگها، باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می شود.
کربوکسی تراپی با افزایش اکسیژن موجب بهبود شبکه مویرگی وساخت کلاژن شده، سیاهی و گودی پلک پایین را بهبود می بخشد.
کربوکسی تراپی چگونه بر درمان کبودی زیر چشم موثر است؟
تیرگی زیر چشم علل زیادی دارد ولی یکی از علل عمده تیرگی زیر چشمها احتقان خون مویرگی است. احتقان به معنی کاهش سرعت جریان خون در مویرگهای پلک پایین واختلال اکسیژن رسانی است. 
این مساله باعث کاهش محتوای اکسیژن خون و نهایتا رنگ کبود در این ناحیه می شود. کربوکسی تراپی با جذب اکسیژن به محل موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده وجریان خون را در محل افزایش می دهد.
به علاوه با افزایش کلاژن پوست را جوان تر می نمايد.
کاربردهای کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی را می توان برای تمام نقاط بدن از جمله پلک، صورت، گردن، پشت دستها، باسن و پاها استفاده شود.
تیرگی دور چشم
استرچ مارک ( ترک های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی)
کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی
چروک های صورت و دور چشم
اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی
 پسوریازیس
 پدیده رینود
 زخم های عروقی
بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
شل شدگی و افتادگی پوست
جوانسازی پشت دست، دکلته و گردن
بیماری های erectile به دلیل مسائل عروقی ریز
برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده
قبل و بعد از لیپوساکشن
ریزش مو
کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی 
ورزشی