توصیه هایی برای حفاظت پوست دور چشم
۱- هیچ گاه روی پوست ظریف دور چشم، کرمهای شب، مرطوب کننده یا ماسک صورت قرار ندهید. محتویات روغنی این فرآورده ها سبب میشود پوست زیر چشم کشیده شود و پف کند. از فرآوردههای جمع کننده یا ضد لکه نیز در این ناحیه استفاده نکنید زیرا تماس آنها با این ناحیه سبب ایجاد خشکی و چروک و پیری پوست میشود.

                                                                        

۲- از کرمهایی استفاده کنید که بافت خشنی ندارند و همیشه وقتی از یک کرِم برای دور چشمتان استفاده میکنید، بدون فشار و به آرامی آن را در اطراف چشمتان بمالید.
۳- هر گونه کشیدگی در پوست اطراف چشم سبب تخریب بافت ظریف آن میشود. از فرآوردههای دور چشم یا شیرپاک کنهایی استفاده کنید که حاوی ترکیباتی به منظور مراقبت از پوست دور چشم باشند. از میان این فرآورده ها میتوان به کرمهای حاوی مرطوب کننده یا کرمهای حاوی روغن بادام اشاره کرد.
۴- برای تمیز کردن آرایش دور چشم، از یک پارچه پشمی مرطوب و ژل تمیزکننده و مرطوب کننده استفاده کنید. برای تمیزکردن کامل دور چشم، آب و صابون کافی نیست و باعث خشکی بیش از حد پوست میشود.
۵- بعد از تمیز کردن، مقدار کمی از کرِم دور چشم در ناحیه اطراف چشم بزنید و بعد از ۱۰ دقیقه به وسیله یک پارچه پشمی مرطوب، آن را تمیز کنید.
۶- برای ایجاد لطافت، نرمی و شادابی پوست دور چشم، مراقبت منظم ضروری است. برای برطرف کردن خستگی چشمها میتوان از پدهای چشمی استفاده کرد. برای بهبود پرش چشم و درخشندگی چشمها میتوانید از پدهای چشمی یا پارچه های پشمی آغشته به آب خیار، گلاب یا عصاره گوجه فرنگی استفاده کنید. آنها را روی چشمان خود قرار دهید و دست کم ۱۰ دقیقه استراحت کنید.
۷- به مدت طولانی، چشمهای خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. عادت کنید بیرون از خانه عینک آفتابی بزنید. البته توجه به کیفیت عینک آفتابی ضروری است.