مزوتراپی 
مزوتراپی یک روش درمانی است که طی آن دارو، به بجای اینکه از راههای معمول خوراکی یا تزریقی  وارد بدن شود مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود و به این ترتیب عوارض ناخواسته و جانبی کمتری به همراه دارد. این روش که تا حدودی تهاجمی است با تزریق زیر یا داخل جلدی ترکیبی از داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی بسته به مورد درمان در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود. 
                                                                        
کاربردهای درمانی مزوتراپی شامل موارد زیر است:
جوانسازی و رفع چین و چروک صورت 
 رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
رفع تیرگ‍ی دور چشم
درمان سلولیت و چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
لیفت و درمان افتادگی پوست اندامها و صورت
درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
 درمان ریزش مو و تقویت موها
 درمان استریا (ترکهای پوست بدنبال حاملگی یا چاقی)
رفع غبغب زیر چانه 
ناگفته نماند که این روش در موارد مختلف می تواند با روشهای دیگر جوانسازی مانند اراف فراکشنال، میکرونیدلینگ، اراف دیاترمی و نخهای جوان ساز توام شود تا نتایج بهتری حاصل گردد.
 در مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی و سلولیت از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحا آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند. در این گونه موارد می توان در کنار این روش از اراف دیاترمی که روشی غیر تهاجمی است و همچنین کربوکسی تراپی نیز جهت بهبود نتیجه بهره برد.
فواصل تزریق و تعداد جلسات درمان بسته به نوع ضایعه، شدت ان و اینکه جهت درمان یا پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. در موارد درمانی معمولا فواصل جلسات ۷ تا ۱۰ روز می باشد و معمولا پس از هر جلسه دوره نقاهت خاصی وجود ندارد.