میکروبلیدینگ ابرو چیست؟
ابروها مهمترين بخش صورت هستند. اگر از ابروهایتان راضی نیستید، شیوه های زيادی برای تغییر دادن آن ها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تتو کردن. ولی امروز یک مورد خيلی طبيعی وجود دارد که نتایجی تقریبا دائمی دارد. در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو microblading را معرفی می کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از مداد است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر می رسد.

                                                                 

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابروها است که از طريق قلمی که متشکل از چند سوزن است، خطوط نازک و باریکی مثل به تار موهای طبيعی ابرو را با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو ایجاد می کند. این روش باعث پرتر به نظر رسيدن ابروها ميشود و زيبايی آن را دو چندان می کند.
میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آنها
میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود.
1- ابزار مورد استفاده
میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام می شود. بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد. در صورتیکه میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتورانجام می شود.
2- میزان نفوذ رنگ در غشای پوست
رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادی ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ می کند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.
3- میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار
در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن ولی در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده مي شود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر می شود، جلوه ای طبيعی تر به ابرو ها می بخشد.
4- دوره بهبودی و هزینه
میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این که هزینه کم تر دوام کوتاه تری هم دارد. به همین علت می توان بعنوان روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد طراحی طبيعی ابروها به شمار می رود.
5- مدت ماندگاری
به علت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو، می توان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای زيبايی ابروها محسوب می شود این در حالیست که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر می باشد.
مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ
1- روز انجام فرآیند میکروبلیدینگ ورزش نکنید.
2- آفتاب نگیرید یا با صورتی که دچار افتاب سوختگی شده به مرکز مورد نظر براي انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید.
3- 24 ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ بعضی داروها، از جمله آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن استفاده نکنید.
4- در روز انجام فرآیند الکل و کافئین استفاده نکنید.
5- 3 روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهایتان را رنگ نکنید.
6- توجه داشته باشید در حین قائدگی حساسیت شما بیش تر خواهد بود.
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ
توصیه می شود پس از میکروبلیدینگ نواحی اطراف ابرو را بطور ملایم با استفاده از پنبه و سرم نمکی تمیز کنید.
از کرم هایی که براي شما تجويز شده است بطور منظم استفاده کنید به صورتی که هر 4 ساعت یک بار آن را تمدید کنید.
تا یک هفته بعد هم از انجام فعالیت هایی که باعث می شود ابروها خیس شود مانند ورزش کردن و یا آب زدن به اطراف ابروها جلوگیری نمائید.
نگران تیرگی بیش از حد ابروها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ فیبروز نباشید چرا که حداقل 30% از آن به مرور کمرنگ شده و حالت طبيعی تری بخود می گیرد.
بعد از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید؟ 
ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی می کنند تا بطور کامل بهبود پیدا کنند. رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خيلي تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و بطور کامل به عمق نفوذ نکرده اند. رنگ استفاده شده به تدریج کم تر می شود.
اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که بطور طبيعی از پوست خارج می شوند.
زمانی که بهبود پوست شروع شود، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود. این مسأله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین می روند. ولی این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی هستند که از روی ابروهای شما برطرف می شوند.
تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتماً از ضد افتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خوشید سبب می شود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند.
در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟
هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید.
هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید.
هنگامی که با بیماري صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است.
اگر بیماری پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید.
اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود.
هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید.
هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.