به نظر شما کدام فصل برای برگزاری جشن عروسی مناسب تر است؟

تقریبا 35 درصد عروس‌ها در کشوری مثل انگلستان در تابستان ازدواج می‌کنند، اما آیا این زمان واقعا بهترین فصل برای برگزاری مراسم عروسی است؟ بیایید با هم نگاهی به مزایا و مزیت‌های برگزاری مراسم در فصل تابستان و زمستان بیندازیم تا به شما کمک کنیم که بهتر تصمیم بگیرید.

  

برنامه‌ریزی عروسی تابستانی 

  • هوای عالی

اگر شما در فصل تابستان ازدواج می‌کنید، مطمئنا با هوایی خوب و عالی روبه رو خواهید شد. تابش نور خورشید زیبایی عکس‌هایتان را چندبرابر می‌کند. همچنین مهمان‌هایتان می‌توانند از یک مهمانی در فضای بیرون و هوای مناسب لذت ببرند. هرچند همیشه لازم است که فضای داخلی را هم آماده کنید چون گاهی اوقات هوا هم سر ناسازگاری می‌گذارد!

  • گرم و مرطوب

ما هم مثل دیگران هوای آفتابی را دوست داریم ولی درحالیکه یک روز گرم و آفتابی می‌تواند لذت بخش و خوب باشد ممکن است مشکلاتی را هم به وجود آورد؛ شاید گرمای زیاد برخی از مهمان‌ها را اذیت کند، پس حتما چند سایبان برای افرادی که دوست دارند در سایه بشینند، در نظر بگیرید. همچنین ممکن است عده‌ای رطوبت زیاد را دوست نداشته باشند، بنابراین بهتر است انواع نوشیدنیهای خنک را برای سرو در نظر داشته باشید.

  • عکاسی فوق العاده

همه می‌دانند که نور تا چه اندازه نقش مهم و کلیدی را در عکاسی ایفا می‌کند. بنابراین شما می‌توانید عکس‌های زیبایی را از مراسم عروسی تابستانی خود داشته باشید. اما فراموش نکنید که نور شدید آفتاب ممکن است باعث ناراحتی چشمان شما شود. پس از عکاس خود بخواهید که ترجیحا شما را در فضاهایی برای عکاسی قرار دهد که نور آفتاب اذیتتان نکند و همچنین روی صورتتان سایه نیافتد.

  • تعطیلات سال و تقویم

بیشتر خانواده‌ها زمانی از تابستان را برای سفرهای سالانه خود در نظر می گیرند . شما برای اینکه از حضور مهمانهایتان مطمئن شوید بهتر است از چند هفته زودتر تاریخ مراسمتان را به آشنایان و دوستان اطلاع دهید تا آنها در آن زمان برنامه سفری نگذاشته باشند.

برنامه‌ریزی عروسی زمستانی

  •  فصل رکود

یکی از مزایای برگزاری مراسم عروسی در فصل زمستان این است که به احتمال زیاد راحت‌تر می‌توانید مکانی مناسب برای برگزاری جشن‌تان پیدا کنید و از آنجاییکه در فصلی ازدواج می‌کنید که کمتر مراسم عروسی در آن برگزار می‌شود، می‌توانید با قیمت مناسبتری مراسم خود را جشن بگیرید.

  • نورپردازی زیبا

شما می‌توانید برای نورپزدازی مراسم خود از شمع یا چراغ‌های ال ای دی استفاده کنید و فضای مکان برگزاری را رومانتیک‌تر کنید. همچنین سرو کردن شیرینی‌های گرم هم یکی دیگر از مزایای عروسی کردن در زمستان است!

  • استفاده از شنل، کت و...

شما می‌توانید از یک شنل یا کت مخملی برای گرم نگاه داشتن خود استفاده کنید و مطمئن باشید که جذابیتتان را هم چند برابر می‌کند. البته دقت داشته باشید که تهیه کردن چنین چیزی هزینه‌هایتان را هم بالا می‌برد. اگر دوستی را می شناسید که می‌تواند به شما کت یا شنل خود را قرض دهد، بهتر است از این گزینه استفاده کنید یا از مزون اجاره کنید.

  • برف

ممکن است شما آرزوی عروسی در برف را کرده باشید و خدا هم آرزویتان را برآورده کرده باشد. اما به یاد داشته باشید که بارش برف معمولا رفت و آمد را برای مهمانهایتان سخت‌تر خواهد کرد.

منبع : نو عروس