بیشتر افراد فکر می‌کنند که چاق بودن بدترین فرم ظاهریه ولی چه باور کنید چه باور نکنید یه چاق متناسب خیلی بهتر از یه لاغر با ایراد اندامیه!!! و یه چاق مناسب می‌تونه با شوبدن لباس مناسب خیلی خوش اندام به نظر برسه، در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که هر کسب با هر اندامی چه لباس هایی بپوشه تا خوش اندام به نظر برسه

بیشتر آدمای دنیا یک یا چندتا ایراد اندامی دارند ولی یا نمی دونند چه طوری درستش کنند یا فکر می کنند چاره‌ش لاغر شدنه ولی بیشتر ایرادهای اندامی ارتباطی با لاغری نداره که هیچ بلکه بعضیا شون با لاغر شدن فرد بدتر میشن توی این قسمت میخوایم با یه راه حل ساده این ایرادا رو برطرف کنیم!

مناسب لباس بپوشید

شاید باورتون نشه که بعضی از ایرادهای اندامی رو با درست لباس پوشیدن می تونیم ۱۰۰% برطرف کنیم .برای برطرف کردن یک سری از ایراهای اندامی مجبور می شیم سایزمون رو افزایش بدیم ولی با این کار به فرم ساعت شنی که ایده آل ترین فرم بدن هست نزدیک می شیم وبه این ترتیب بسیار زیباتر به نظر می رسیم.

اندام ساعت شنی بلند

این فرم ایده ال ترین فرم بدنه که ما معمولا تو مانکن ها می بینیمشون و به همین دلیل برای نمایش لباس از این افراد استفاده می‌شه .بلند بودن معیار اقلیمی داره مثلا توی کشور های اروپایی یه خانم بلند یعنی کسی که قدش از۱۷۵بیشتر باشه ولی یه جای دیگه ممکنه ۱۶۵ هم بلند محسوب بشه در نتیجه بلند بودن یا کوتاه بودنتونو با عرف جامعه خودتون بسنجید.اما در مورد ساعت شنی بودن استاندارد وجود داره و اون استاندارد این کهکسانی که عرض شانشون با عرض باسنشون یکی باشه و کمر باریک داشته باشن یعنی دقیقا همون فرم ساعت شنی، در تمام دنیا کسانی که به طور طبیعی همچین فرمی دارن خیلی کم هستند ومعمولا بین سایز سینه وباسن اختلاف وجود داره وجود یک سایز اختلاف (باسن بزرگتر از سینه)هم ساعت شنی محسوب میشه این افراد در انتخاب لباس آزادند و هر چیزی که بخوان رو می تونن بدون محدودیت بپوشن!

اندام لاغر و بلند

برای این افراد لباس هایی توصیه می شه که اونها رو چاق تر نشون بده و اثر لاغریشون رو هرچه کمتر بکنه در وهله اول توصیه می شه تا حد امکان از پوشیدن لباس های فیت خودداری بکنن و لباس های گشاد بپوشن ،سعی کنند از لباس های گلدار با گل های درشت استفاده کنند ویا لباس هایی با خطوط افقی بپوشند که هرچه تعداد این خطوط بیشتر ویا پهن تر باشند این اثر تشدید می شه

اندام چاق و بلند

به طور کلی خطوط افقی فرد را کوتاه و چاق و خطوط عمودی(یک یا دو خط) فرد را بلند ولاغر نشان می دهد ،در این گونه اندام ها چون نمی خواهیم فرد بلند تر به نظر آید از خطوط عمودی در لباس  استفاده نمی کنیم و برای آنکه چاق تر هم نشود از نمی توانیم از خطوط افقی استفاده کنیم !

بهترین توصیه برای این افراد پوشیدن لباس هایی با خطوط مایل است که زاویه این خطوط بیشتر از ۴۵ درجه باشد یعنی به خطوط عمودی نزدیک تر باشد تا اثرات این خط را به شکل تقلیل یافته منتقل کند.

اندام متناسب و کوتاه

لباس هایی با خطوط عمودی برای این افراد بسیار مناسب است تا حد امکان از لباس با طرح های عمودی ویا ایجاد خطوط عمودی پرهیز کنند یعنی از تضاد های شدید رنگی در قسمت بالا تنه وپایین تنه لباس اکیدا خوداری شود همچنین از قرار دادن بلوز در شلوار یا دامن پرهیز کنند این کار یک خط افقی ایجاد میکند که شما را تقسیم می کند در نتیجه کوتاهتر به نظر می رسید.

اندام لاغر وکوتاه

برطرف کردن این ایراد چندان میسر نیست تنها چند توصیه برای بهبود وضعیت داریم پوشیدن لباس هایی با خطوط مایل اثرات لاغری و کوتاهی را کاهش می دهد،همچنین توصیه می شود که از دامن های چین دار و پفدار خودداری کنید این کار شما را کوتاه تر نشان می دهد.

اندام چاق وکوتاه

بهترین کار پوشیدن لباس های با خطوط عمودی و اجتناب از خطوط افقی است !

اما یک نکته در مورد خطوط عمودی :به یاد داشته باشید که هرچه تعداد خطوطی از یک نوع در لباس افزایش یابد اثرات ان خط تشدید می شود به استثنائ خط عمودی، ایجاد اثر لاغری و بلند بودن با خط عمودی تنها با یک یا دو خط ایجاد می شود به لحاظ بصری هرچه تعداد خطوط عمودی بیشتر شود اثرات آن عکس می شود یعنی شما را چاق تر و کوتاه تر نشان می دهد چون این خطوط شما را تقسیم می کند.

اندام با بالا تنه بلند

این افراد نباید لباس فیت بپوشند سعی کنند خط های افقی را در بالا تنه و خطوط عمودی را در پایین تنه قرار دهند . بهتر است از کمر بند استفاده نکنند یا در صورت استفاده آن را بالاتر از کمر ببندند ،بلوز خود را در دامن یا شلوار نیاندازید در صورت این کار ازدامن های با کمر پهن ویاشلوارهای فاق بلند استفاده کنند.

اندام با بالا تنه کوتاه

برای این افراد نیز پوشیدن لباس فیت توصیه نمی شود،از کمربندهای شل استفاده کنید بلوز خور را روی شلوارتان بیاندازید این کار بالا تنه شما را کشیده تر نشان می دهد در غیر این صورت از دامن یا شلوار هایی استفاده کنید که فاقد کمر هستند (در اصطلاح به آن کمر کرسله گفته می شود) . خطوط عمودی لباس در بالا تنه و خطوط افقی در پایین تنه نیز تا حد زیادی این ایراد را برطرف می کند.

اندام با سینه های کوچک

بهتر است لباس هایی انتخاب شود که در قسمت سینه فیت نباشد ،استفاده از تزیینات ،یقه های حجیم (یقه دراپه ،ذوزنقه ایی و…)وبرش ها در ناحیه سینه این قسمت را بزرگتر نشان می دهد .

اندام با سینه های بزرگ

لباس مناسب برای این افراد نباید در زیر سینه برش داشته باشد توجه کنید هر چه یقه پایین تر باشد سایز سینه بزرگتر به نظر می آید و در لباس هایی که در بالا تنه فیت هستند اگر یقه بالا بیایید باز هم سینه ها بزرگتر به نظر می رسنداز تزیینات زیاد در ناحیه سینه و یقه لباس اکیدا خودداری شود.

اندام با سینه های بالاتر از حدمعمول

از لباس هایی با یقه های خیلی باز یا خیلی بسته باید اجتناب کرد ،بهترین توصیه برای این افراد این است که لباس هایی بپوشند که در نواحی دیگر مثلا کمر ،باسن و یا پایین لباس کار شده باشدو تزیینات در این نواحی باشد به عبارت دیگر باید توجه را از ناحیه سینه به نواحی دیگر معطوف کرد.

اندام با سینه های پایین تر از حدمعمول

دراین مورد نیز بهترین توصیه کاهش تمرکز در ناحیه سینه و تمرکز در نواحی دیگر لباس است زیرا نمیتوان با ایجاد خطای دید سینه را بالا تر نشان داد پس بهتر است توجه را از این ناحیه برداریم.

اندام با شانه های پهن

از پوشیدن لباس هایی که در ناحیه کارور ،سر شانه ،گردن و سینه کارشده وبرش وتزیینات خاصی دارد خودداری کنید بهترین لباس برای شما لباسی است که تزیینات آن در ناحیه کمر وباسن باشد .استفاده از دامن های پفی و چین دار که باسن را بزرگتر نشان می دهند گزینه های مناسبی هستند.

اندام با شانه های افتاده

وقتی فاصله عمودی نوک شانه از گردن زیاد باشد شانه را افتاده گویند آسان ترین راه حل استفاده از اپل در لباس است که تقریبا این مشکل را برطرف می کند همچنین استفاده کردن از لباس هایی که در محل اتصال آستین به تنه لباس چین دار باشد شدیدا توصیه می شود.

اندام با پشت خمیده

به افرادی که پشت خمیده یا در اصطلاح قوز دارند توصیه می شود که از پوشیدن لباس هایی که روی خط کارور پشت چین ویا برش دارد و لباس های دکلته پرهیز کنند .بهتر است لباسی بپوشند که از پشت فیت نباشد همچنین لباس هایی که در ناحیه کمر چین دار هستند با این کار به وسیله پف دور کمر تا حدودی خمیدگی بالا را خنثی می کنیم.

اندام مستطیلی

این ایراد اندامی یکی از ایرادهای اندامی شایع است که در این افراد کمر پهن ویا باسن کوچک داریم یک راه حل ساده که گاهی حتی تا ۱۰۰%این مشکل را برطرف می کند استفاده از کمربند در لباس است .

از یک کمر بند نه خیلی باریک ونه خیلی پهن استفاده کنید،سعی کنید کمربندتان با لباستان تضاد رنگی زیادی داشته باشد (کمربند تیره تر باشد)! به طور کلی هر لباسی که دید را در ناحیه کمر کم کند مناسب است مثلا لباس هایی که در ناحیه کمر کات اوت شده اند.

اندام گلابی

شایع ترین ایراد اندامی در خانم ها است این افراد یا سرشانه های کوچک دارند ویا باسن بزرگ در مجموع اختلاف سایز بین سرشانه و باسن زیاد است.

 

باید توجه را از ناحیه کمر و باسن دور کنیم و به قسمت گردن و سرشانه و سینه ببریم. در حقیقت لباس هایی که سرشانه ها را بزرگ تر کند به این ترتیب اختلاف آن با باسن کمتر می شود .از این که درشتر به نظر برسید نترسید در عوض یک ایراد بسیار بد را برطرف کرده ایداز لباس هایی استفاده کنید که در ناحیه کمر گشاد هستند به هیچ وجه از کمربند استفاده نکنیدسعی کنید از رنگ های تیره در پایین تنه و رنگ های روشن را در بالا تنه لباس استفاده کنید.از خطوط عمودی در پایین تنه و خطوط افقی در بالا تنه لباس استفاده کنید.

اندام سیب

این افراد یک شکم خیلی بزرگ هم در ناحیه پهلو ها و هم جلو شکم دارند .

مناسب ترین لباس برای این افراد لباس هایی است که تا زیر سینه فیت و باقی آن گشاد باشددر لباس های راسته هم سعی کنید دو برش عمودی در ناحیه جلو سینه و به صورت سرتاسری ایجاد کنید و برای حدفاصل این برش تا درز بقل از یک رنگ تیره استفاده کنید به این ترتیب کشیده تر و باریک تر به نظر می رسید.

اندام با شکم برجسته

به هیچ عنوان کمر دامن یا شلوار را رو یا زیر شکم نبندید و آن را حتما وسط شکم ببندید با این کار با یک خط افقی کمر خود را تقسیم وخرد می کنید و وقتی نصف بالا ونصف پایین باشد اثراتش را به کمک بلوزی که روی کمر پوشیده می شود کمتر می کنیمدر دامن های راسته هم بهتر است ۱-۲ سایز بزرگتر بپوشید.

اندام با باسن برجسته

در این افراد فاصله گودی کمر و نوک باسن زیاد است پس بهتر است کمر را نبندید و از کمربند استفاده نکنید،بلوز خود را در دامن یا شلوارتان نیاندازیدلباس هایی که در ناحیه کمر از پشت گشاد هستند بسیار ایده آل هستند شما با این کار گودی کمر را پر می کنید در نتیجه فاصله کمر از باسن کم می شودکت وهر آن چه که برش پشت آن روی خط باسن می افتد را نپوشید.

منبع : عطر یاس