آرایش چشم برای عروس
می توان گفت مهم ترین بخش میکاپ عروس آرایش چشم ها است. آرایشگر باید بتواند با برطرف کردن نواقص چشم و تاکید بر زیبایی های چشم عروس بیشترین جذابیت را در صورت عروس به وجود آورد.

                                                                   

با استفاده از تکنیک های آرایش چشم عروس می توانید چشم ها را ریز و درشت کنید و هم چنین می توانید فاصله بین چشم ها را زیاد و کم کنید با یک آرایش چشم مناسب می توانید پف و افتادگی پلک و گودی چشم ها را هم از بین ببرید. رنگ های روشن سایه باعث درشتی چشم و رنگ های تیره باعث ریز شدن چشم شما می شوند و پف چشم ها را به خوبی می پوشانند. استفاده از رنگ های یکدست نیز باعث می شود تا چشم ها ریز تر به نظر برسند. مدل سایه چشم عروس یک تکنیک آرایشی است که نیازمند مهارت و صبر و حوصله است.
مدل سایه عروس باید متناسب با فرم صورت و چشم های او انتخاب شود قبل از زدن سایه عروس روی پلک چشم کرم پودر بزنید این کار باعث دوام و ماندگاری سایه عروس می شود. برای استخوان زیر ابرو از رنگ های صدفی و روشن سایه استفاده نمایید و برای گوشه داخلی چشم ها نیز از رنگ های روشن سایه چشم استفاده نمایید. برای انتهای چشم هم از رنگ های تیره که متناسب با رنگ ابرو است استفاده نمایید تا چشم های شما جذابیت بیشتری را پیدا کنند و درشت تر به نظر برسند.
بعد از زدن سایه چشم از مژه های مصنوعی برای خوش فرم کردن چشم هایتان استفاده نمایید و بعد از زدن مژه های مصنوعی خط چشم  و ریمل را بزنید. ابتدا با یک خط چشم باریک مرز بین مژه ها و پلک چشم هایتان را مشخص نمایید سپس مژه مصنوعی را بر روی مژه های خود بچسبانید بین مرز پلک و مژه نباید سفیدی باقی بماند. سپس مدل خط چشم انتخابی خود را بکشید. بعد از کشیدن خط چشم ریمل بزنید. نحوه صحیح ریمل زدن به این شکل است که با کمک برس ریمل از طرف پایین تا بالای مژه های خود ریمل بزنید. برای ریمل زدن مژه های پایین چشم هایتان میله ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و میله را به سمت چپ و راست حرکت دهید. برای گریم عروس از ریمل و خط چشم با جنس خوب و کیفیت عالی استفاده نمایید
.