برای مادران تازه وارد، آماده کردن چک لیست کودکان کار سختی است. چرخیدن در فروشگاه می‌تواند سرگرم‌کننده باشد اما یافتن چیزی که واقعا به آن احتیاج دارید، بدون کمک دیگران واقعا سخت خواهد بود. به خاطر بسپارید که تمام نوزادان خاص هستند، بنابراین کمی آزمون و خطا احتیاج دارید تا آنچه را مناسب کودک‌تان است پیدا کنید. ما به شما فهرستی می‌دهیم که می‌توانید از آن شروع کنید.  این لیست شامل 10 وسیله‌ای است که هر مادری برای کودک خود به آن احتیاج دارد. مواردی مثل صندلی ماشین کودک، کالسکه و غیره در این لیست قرار نگرفته است تا دیگران آن را تهیه کنند. از خرید خود لذت ببرید!

1. پوشک

پوشک اولین و ضروری‌ترین چیزی است که هر مادری به آن احتیاج دارد. در طول سال‌های اول، یک کودک به طور متوسط 2788 پوشک مصرف می‌کند. وای! این را نیزدر نظر بگیرید که اگر از لباس‌های پوشک‌دار استفاده می‌کنید، باید داروهای پاک کننده نیز تهیه کنید.

2. مانیتور کودک با چندین دستگاه گیرنده

این دستگاهی است که با وجود آن شما مجبور نیستید برای سر زدن به کودک خود، مدام به اتاق او بروید. فقط کافی است دوربینی کوچک بالای تخت او قرار دهید، در این صورت قادر خواهید بود او را در هر جایی که هستید، ببینید. این دستگاه فوق‌العاده است زیرا زمانی که صدای گریه کودک‌تان را می‌شنوید، می‌توانید از طریق آن کودک خود را مشاهده کنید و تشخیص دهید آیا واقعا احتیاج به چیزی دارد یا این‌که دوباره به خواب می‌رود.

3. کیف پوشک

این کیفی قابل حمل است که شما می‌توانید پوشک‌ها را در آن نگه دارید. بهتر است یکی از آن‌ها را در دسترس خود قرار دهید تا برای تعویض آن مجبور نباشید تا اتاق کودک بدوید. به خصوص اگر خانه‌ای دوطبقه دارید و بیشتر وقت خود را در طبقه پایین می‌گذرانید، این کیف قابل حمل زمان زیادی را برای شما ذخیره خواهد کرد.

4. پستانک

تعداد زیادی پستانک تهیه کنید تا در مکان‌‌های مختلف اگر پستانک کودک‌تان گم شد، یکی دیگر را جایگزین آن کنید. (بله آن‌ها گم می‌شوند) شما می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه، داروخانه یا به صورت آن لاین تهیه کنید.

5. مبل

شما بیشتر از آنچه تصور کنید از این صندلی برای خواباندن یا شیر دادن کودک‌تان استفاده خواهید کرد. مردم اغلب وقت زیادی را برای خریدن مبلی که مناسب شیر دادن باشد، صرف می‌کنند. اما مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کرد، راحتی آن است. گاهی ممکن است شما روی آن صندلی به خواب بروید، بنابراین به دنبال راحت‌ترین‌ باشید.

6. بالشت و پتوهای ضد آب

شما به تعداد زیادی از این‌ها احتیاج دارید مگر بخواهید هر روز پتوها را بشویید. بهترین راه این است که 3 عدد بالشت و پتو ضد آب در دسترس داشته باشید. در این صورت می‌توانید نصف شب‌ آن را تعویض کنید بدون آن که تشک را عوض کنید.

7. آغوشی

آغوشی میان مادران محبوب است زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در خانه هر کاری که دوست دارند، انجام دهند در حالی که کودک‌شان را به همراه دارند. اگر کودک شما احتیاج به آغوش دارد، اما شما کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، این وسیله به شما کمک می‌کند تا هر دو کار را با هم انجام دهید.

8. دماسنج دیجیتالی

قبل از خرید آن مطمئن شوید که برای کودک در حال رشد شما، چندین کارایی دارد (مثل زیر بغل، مقعد و دهان). آسان خواندن آن نیز مهم است.

9. دستگاه صدا

شما در اینجا چندین انتخاب دارید. موردی را که ترجیح می‌دهید، به خودتان بستگی دارد. این دستگاه می‌تواند، زمانی که کود‌ک‌تان خواب است، صداها را کم کند. شما می‌توانید دستگاه صدا یا حتی بهتر از آن، دستگاه تصویه یا مرطوب کننده هوا بخرید. این یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید تهیه کنید.

10. کیسه خواب

این کیسه‌ها راحت و گرم هستند و به کودک شما کمک می‌کنند تا در طول شب خوابی خوب داشته باشد. آن‌ها به کودک‌تان احساس گرما، محافظت و راحتی می‌دهند.