آماده کردن:
بید و سوسک فرش، جز آفات خانه هستند که در گنجه، تهویه هوا و مکان های مشابه پنهان می شوند. هنگامی که توجهی به آنها نشود. به سرعت افزایش میابندو و تخم ریزی میکنند. (لازم به ذکر است لارو حشرات مذکور به علت تغدیه بسیار بالابرای رشد بیشترین آسیب ها را به فرش وارد میکنند.) آسیب این حشرات بیش از حد به چیزهایی مانند فرش و لباس و … است. البته پیشگیری این موضوع قبل از اینکه از کنترل دست خارج شود و هزینه سنگین تحمیل نماید، کلیدی است. و روشهای زیادی از جمله ضد بید کردن فرش پس از قالیشویی وجود دارد که میتوان از آن استفاده کرد.
جارو کردن فرش :
 فرش ها را به صورت مرتب و دوره ای جارو برقی و بخارشو بکشید. حداقل یک بار در هفته با یک جارو برقی فرش ها و فرش ها را به طور کامل جارو کنید. انجام این کار و با پاک کردن و تمیز نگه داشتن سالن و محل نگهداری فرش بسیار مهم است.

بخار باعث جلوگیری از زنده ماندن، رشد و خوردن لاروها می شود. زیرا منابع غذایی خود را از بین می برد: آفتاب، مو و حشرات مرده و… بستر مناسبی برای رشد حشرات به ویژه سوسک و بید را فراهم می کند. اگر خود نمیتوانید به تمیز کردن بپردازید. می توانید یک حرفه ای را برای تمیزکردن فرش خود استخدام کنید.
تمیز کردن انبار یا محل نگهداری:
مناطق و محل انبار و نگهداری فرش  را تمیز نگه دارید. سطوح، دیوارها و قفسه های فضای ذخیره جارو برقی بکشید. حداقل دو یا سه بار در ماه برای حذف گرد و غبار این موضوع را تکرار کنید. شبکه های عنکبوت و هر تخم مرغ و یا لک های غیر قابل تشخیص که در گوشه ها پنهان می شوند؛ را چک کنید.
                                              
شستشوی لوازم نگهداری:
لباس هایی که به طور بالقوه آلوده شده اند و دیگر پارچه ها را با آب داغ و آب صابون شستشو دهید. هر گونه از سوسک های فرش بالغ، لارو و تخم مرغ را می توان با شستشو خوب پاک کرد. اگر شما در حال شستشو باقی بمانید، سوسک های فرش زمان زیادی برای حفظ حیات بر روی لباس خود نخواهند داشت.
بلافاصله پس از برداشت از انبار، لباس های خود را بشویید و بشویید. منتظر نمانید تا زمانی که لباس خود را بپوشانید و یا آنها را در گنجه خود ببندید، زیرا این امر به سوسک های فعلی امکان می دهد که یک منطقه جدید برای رشد پیدا کنند.
هر ماه اطمینان حاصل کنید که هر لباس که در گنجه یا تختخواب خود نگهداری می شود و پوشیدنی و شستشو ندهید، شستشوی خوب و شستشوی هوا را نیز می دهید.
سطل های زباله خود را تمیز کنید. هر بار که زباله های خود را بیرون بیاورید، درون سطل زباله خود را پاک کنید و با یک ضد عفونی کننده تمیز کنید. یک یا دو بار در سال، مخازن زباله خود را داخل و خارج با مخلوطی از ۱ قاشق غذاخوری (۱۴٫۸ میلی لیتر) سفید کننده و ۲۴ اونس مایع (۷۰۹٫۸ میلی لیتر) آب اسپری کنید، قوطی ها را با شلنگ کاملا شستشو دهید و آنها را خشک کنید حوله دست یا حوله کاغذی.
ذف اشکالات مرده از شکافها. به طور مداوم در مراقبت از حشرات مرده در شکاف دیوارها و کف خانه خود باشید. سعی کنید از بین بردن اشکالات مرده با خلاء بیش از آنها و یا انتخاب آنها را با یک حوله کاغذی. ترک ها یکی از زیباترین فضاهای زندگی هستند که سوسک های فرش می توانند در آن رشد کنند.
استفاده از پارچه های با مواد مصنوعی:
در صورت امکان، مواد مصنوعی را بر روی پارچه های آلی انتخاب کنید. همانطور که اغلب شما می توانید از محصولات ساخته شده از الیاف مصنوعی به جای موارد طبیعی استفاده کنید. سوسک فرش از پارچه مصنوعی تغذیه نمی کند. این را در هنگام خرید مبلمان، فرش و فرش در ذهن داشته باشید.
به جای نگه داشتن آنها برای ماه ها یا سال ها در یک زمان، لباس های قدیمی را بفروشید. هرچقدر دیگر پارچه ها را در محل تاریک و پنهان به صورت جمع و جور جمع کنید، بیشتر این احتمال وجود دارد که سوسک فرش ها به آنها برسد. این نوع محیطی است که آنها ترجیح می دهند. اجتناب از نگهداری لباس، ملافه، روپوش پشم یا مبلمان وبهلسترد در محل نگهداری. در عوض، اگر از مواردی که در شش ماه گذشته استفاده نکرده اید استفاده نکنید، توجه کنید که آنها را برای کمک مالی حذف کنید.