کاکاور بدنه خودرو و بادی فنس

امروزه زیبایی بدنه موضوع مهمی در بین علاقمندان به خودرو محسوب میشود با ورود خودروهای لوکس به بازار اهمیت حفظ زیبایی بدنه دوچندان شد. عواملی مانند نور خورشید، فضله پرندگان، آلودگی های محیط و گرد وغبار موجب کدر شدن سطح ماشین و ایجاد خط و خش بر روی آن می شود. در ابتدا از پولیش برای براق شدن بدنه استفاده میشد اما با پیشرفت علوم نانو ، از کاور خودرو برای محافظت بدنه از آسیب های شیمیایی و ضربه احتمالی استفاده شد. درحال حاضر کاور بدنه خودرو بسیار محبوب تر از دیگر گزینه هاست.

کاور بدنه خودرو با ایجاد یک لایه جدید بر روی بدنه، موجب زیبایی سطح بدنه خودرو می شود. البته این کاور تنها برای بدنه خودرو کاربرد ندارد. جالب است بدانید برخی انواع کاور ها دارای خاصیت نانو و آبگریز هستند و استفاده از این کاور بر روی شیشه خودرو باعث می شود که شیشه خودرو کثیف نشود و دیگر نیازی به برف پاک کن نداشته باشید.
 


 

انواع کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو از نظر وجود یا عدم وجود رنگدانه ها به دو دسته کاور های رنگی و کاورهای بی رنگ تقسیم بندی می شوند. کاورهای بی رنگ (بادی فنس) تغییری در رنگ بدنه خودرو ایجاد نمیکنند بلکه فقط برای محافظت از بدنه نصب می شوند بطور کلی کاورهای بی رنگ استحکام بیشتری از کاورهای رنگی دارند. کاورهای رنگی نسبت که کاورهای بی رنگ مقاومت کمتری دارند اما در عوض زیبایی را به خودروی شما هدیه می کنند. با استفاده از کاورهای رنگ می توانید تنها در عرض چندساعت رنگ دلخواه خود را به خودرو ببخشید. کاورهای رنگی خود به دسته های زیر تقسیم می شوند.

مزایای کاور بدنه خودرو

مهمترین مزیت کاور بدنه خودرو نصب سریع و قیمت مناسب آن است. کاور بدنه خودرو بدنه سطح خودروی شما را از هرگونه آسیب های شیمیایی و ضربه های فیزیکی ایمن میکند. باران های اسیدی و اشعه فرابنفش خورشید بتدریج رنگ خودروی شما را کدر میکنند و ممکن است لکه های سفید روی بدنه ایجاد شود. در این موارد استفاده از کاور بدنه خودرو باعث میشود که در مدت کوتاهی یک خودروی متفاوت و بسیار شیک داشته باشید و هر زمان که نیاز داشتید بدون نگرانی آن را جدا کنید. هزینه کاور کردن خودرو نیز نسبت به رنگ کردن ماشین بسیار ارزانتر است. کاور خودرو ظاهر حودروی شما را بسیار چشم گیر و منحصر به قرد میکند ضمن اینکه یک لایه محافظ نیز برای رنگ فابریک بدنه ایجاد کرده اید.