لابیاپلاستی (عمل زیبایی تغيير شكل لبه هاي واژن) چیست؟
 زنان معمولا به دنبال زیبا كردن واژن خود هستند . 
 سئوالاتی كه برای خانم ها مطرح می شود به قرار زير هستند 
١- با چه روش های جراحی زیبایی واژن ميشود انجام شود؟ 
٢- عمل زیبایی واژن 


لابیاپلاستی آيا خطراتی هم دارد؟
٣- عوارض لابیاپلاستی چیست ؟ 
٤- چه كارهائي بعد از عمل لابيا پلاستي بايد انجام داد؟ 
٥- چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن(لابیاپلاستی) مناسب است؟
٦- آیا لابیاپلاستی باعث افزايش میل جنسی می شود؟
٧- جراحی لابیاپلاستی چه مزایایی دارد ؟

انواع جراحی هایی که جهت زیباسازی واژن و ترمیم واژن انجام می شود، عبارتند از:


واژینوپلاستی: نوعی جراحی زیبایی است برای زیبایی مهبل
لبیوپلایستی
افزایش G- spot
برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس
بالا بردن كليتوريس يا 
Clitoris hood reduction 
فرونوپلاستی
پرینوپلاستی
مونس پلاستی:جراحی است که به افتادگی پوست شکم بر روي ناحيه پوبيس يا عانه 


عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی: ​
لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی مخصوص زنان است که، جراح شکل ظاهری لبه داخلی واژن را تغییر می دهد و بهبود می بخشند. بر اساس آمار بیشتر خانم هایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، مایل هستن اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند و از شكل گوش فيلي انرا دراورند ، اما بهترین حالت برای اکثر زنان، حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند و در ظاهر بصورت يك خط ديده شود و زائده هاي اضافي برداشته شوند البته قابل ذکر است که ممكن است در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود و كليتوريس بالا كشيده شود كه در نزديكي تماس بيشتر حاصل شود و زن به ارگاسم زودتر برسد.

 

 

 لابیا بر دو نوع است 
١- لابیا ماژور: لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی يا عانه تا ناحیه پرینه ادامه دارد. که وظیفه پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینورا و کلیتوریس را بر عهده دارد و قسمتي است كه مو بر روي ان ديده ميشود . 
٢- لابیا مینور یا لابیا داخلی: دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین خانم ها متفاوت است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

 
دليلي كه زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند يكي زيبایی ظاهری است و ديگري به ارگاسم رسيدن زودتر است و گاهی هم به ارگاسم رسيدن متعدد است. 
آناتومی شکل لابیا در زنان و دختران به صورت قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است و می تواند در طول زمان به ویژه پس از زایمان تغییر کند البته شكل ظاهري ان هميشه به سن و زايمان و تعدد دفعات نزديكي بستگي ندارد ولي بايد ذكر گردد كه لب های واژن بزرگ یا ناهموار میتواند مشکلات مختلفی را برای خانم ها ایجاد کند.
بافت عضلانی بیش از حد یا ناهموار و چین و چروک های زیاد برای بسیاری از خانم ها یک مسئله در مورد زیبایی شان به شمار میرود. معمولا زنانی که از اندازه و شکل لابیای خود ناراضی هستند به دلیل کاهش اعتماد به نفس یا خجالت در مقابل همسر و یا حتی درد در هنگام مقاربت جنسی توانایی برقری یک ارتباط باکیفیت و لذت بخش را از دست می دهند.

لابیای (لب های واژن) بزرگ وقتی که یک خانم و شلوار تنگ یا بیکینی می پوشد نمود پیدا می کند. که این امر باعث می شود فرد برای رهایی از این نگرانی دائما از لباس های آزاد و گشاد استفاده کند که برای برخی افراد مشکل کمی پیچیده تر است و لب های واژن بزرگ باعث تحریک مزمن در هنگام کار، تمرین و حتی انجام وظایف زندگی روزمره می شود، که البته تمامی این مشکلات و نگرانی ها با عمل رایج لابیاپلاستی که عموما بايد توسط يك جراح با تجربه صورت گيرد و گاهي هم ممكن است سرپایی انجام گیرد قابل انجام است.

دلایل اصلی که خانم ها به انجام جراحی زیبایی واژن اقدام می کنند عبارتند از:
درد در حین مقاربت جنسی
داشتن بوي نامطبوع تمیزنبودن و زیبا نبودن قسمت تناسلي است  همچنين نا متقارن  بودن ظاهری واژن
کم بودن تحریک کلیتوریس به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس و در زنان ورزشكار 
درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری است و 
ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ مثل شلوارهای چسبان و جين