شاید تا به حال در مورد انواع چربی های داخل بدن خود اطلاع نداشتید، چربی های بدن رنگهای مختلف دارند. تحقیقات جدید می گوید که رنگ سلول های چربی تعیین کننده میزان فعالیت شما برای سوزاندن آنها است. سلولهای چربی سفید، که افزایش آن موجب بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و دیگر مشکلات سلامتی است، اکثر چربی بدن را تشکیل می دهند. چربی قهوه ای، تامین کننده انرژی بدن است و زمانی که مشغول فعالیت ورزشی هستید بسته به میزان کالری مصرفی از ذخایر آن کاسته می شود.

محققان دانشگاه مک گیل بررسی کردند که  آیا می توان کاری کرد تا چربی های سفید نیز مانند چربی های قهوه ای با فعالیت کاهش یابند. آنها دریافتند که یک پروتئین خاص مسئول تنظیم فعالیت سلول های چربی و میزان ذخیره سازی آنها است. تحقیقات روی پروتئین تنظیم کننده سلولهای چربی موش انجام شد و این پروتئین را دستکاری کردند و مشاهده کردند که ذخیره چربی و افزایش وزن موش دستکاری شده نسبت به موش نرمال تفاوت یافت و بعد از 4 هفته خوردن غذاهای چرب همچنان لاغر ماند و بقیه موشها دچار اضافه وزن شدند. در واقع، سلولهای چربی سفید این موش آزمایشگاهی به طور فعال با کالری سوزی مانند چربی قهوه ای مصرف می شد.

با وجود اینکه این تحقیقات هنوز برای انسانها نهایی نشده است شما می توانید از شیوه های دیگری برای سوزاندن چربی های سفید خود استفاده کنید

بودن در دماهای سردتر

استفاده از حمام آب سرد به جای گرم موجب سوزاندن چربی می شود، زیرا با کاهش درجه حرارت بدن چربی قهوه ای تحریک می شود و بدن تلاش می کند برای دوباره گرم کردن، گرما تولید کند که با سوزاندن ذخیره چربی بدن تامین می شود.

فعالیت بدنی ساده

ورزش مداوم و منظم باعث تحریک تولید سلولهای چربی قهوه ای بیشتر می شود، که به نوبه خود اجازه می دهد تا کالری بیشتری در طول روز سوزانده شود.

خوردن یک سیب

پوست سیب دارای ماده ای به نام اسید  ursolic است، که موجب سوزاندن چربی های سفید و تولید چربی قهوه ای می دهد. با این کار خطر ابتلا به چاقی کاهش می یابد و همچنین موجب بهبود تحمل گلوکز توسط بدن می شود. سایر مواد غذایی که حاوی اسید ursolic  است شامل پونه کوهی، آویشن، اسطوخدوس، آلو، زغال اخته و آلو است.