برای اغلب مردان وزنان شیک پوش,استفاده از یک ساعت و انتخاب آن در لیست اجزاء پوششی مناسب و شیک قرار دارد.بدون شک خلاقیت درسلیقه وطرز پوشش افراد است و هر فردی مطابق با معیارهای ذهنی که دارد,انتخاب خود را انجام می دهد.عواملی را که می توان در انتخاب ساعت,که جزیی از این پوشش است موثر دانست به دو وجه ذاتی و محیطی اشخاص وابسته است.

منظور از وجه ذاتی مواردیست مانند رنگ پوست و یا سن افراد و وضعیت اندام ایشان و منظور از وجه محیطی این است که شغل افراد, زمان ومکان استفاده اشخاص در انتخاب موثرمی باشد.

رنگ پوست یکی از وجوه ذاتی اشخاص است که در انتخاب ساعت دخیل است و به سه دسته تقسیم می شود:افراد با پوست روشن اغلب از ساعتهایی با رنگ تیره و فلز تیره و مات استفاده می کنند وآنان که پوست گندمی دارند ساعتهایی با رنگ روشن و فلز براق را ترجیح می دهند واما در پوست تیره تقریبا محدودیتی وجود ندارد ولی باز رنگ روشن و فلز براق را بیشتر ترجیح دارد.توضیح اینکه خانمها هارمونی رنگ زیور آلات با ساعت خودرا در نظر می گیرند.

سن,یکی دیگر از فاکتورهای خرید می باشد که در انتخاب موثر است.ساعت به دو رده کلاسیک و اسپرت تقسیم می شود که کودکان تا 10 سال علاقه به ساعتهای رنگی دارند و خانمها بین 10 تا 30سال علاقه مند به طراحی فانتزی یا اسپرت می باشند ولی آقایان بیشتر طرح های اسپرت را ترجیح می دهند.توضیح اینکه طراحی های کلاسیک درفرم مدرن و چشمگیر تولید می شوند و معمولا برای سنین 30 به بالا با توجه به موقعیت شغلی و اجتماعی,مورد استفاده قرار می گیرد در ضمن اشخاصی که از عینک استفاده می کنند وضوح دید را هم باید در این رده سنی مورد توجه قرار داد.

فاکتور بعدی که در انتخاب ساعت برای اشخاص موثر است وضعیت اندام فرد می باشد که بند و قاب ساعتها هم به تنوع سایزاندام ها توسط هر برندی تولید می شود به طوری که اشخاصی با مچ ظریف یا درشت ساعتی متناسب با آن مچ پیشنهاد می شود.

از عوامل دیگری که موثر در انتخاب ساعت می باشد شغل افراد است. زیرا ساعت در امور روزمره غیر از نگه داشتن زمان,در روحیه افراد  نیزاثرگذارمی باشد.به همین دلیل معمولا ساعت به تناسب موقعیت شغلی افراد نیز انتخاب می شود.دیگر فاکتور محیطی انتخاب ساعت, زمان و مکان می باشد که اشخاص با لباس مجلسی معمولا طرح کلاسیک و ساده استفاده می کنند و با لباس روزمره مدلهای مخصوص به آن فضا را استفاده می کنند.

زیبایی لحظه ای آغاز می شود که تصمیم بگیرید خودتان باشید.

 

کوکو شنل