یکی از قوانین کوتاه کردن مو ها این است که هر ۶ تا ۸ هفته یک بار باید تکرار شود. اما اگر این کار را نکنید به تدریج مو ها نامرتب شده و مدل زیبای خود را از دست خواهند داد. اما راه هایی برای ماندگاری مدل مو زنانه وجود دارند که می توانید با رعایت آن ها عمر مدل مو را بیشتر کرده و کمتر به آرایشگاه بروید و پول و وقت کمتری هم صرف کنید.

اگر مو های سالمی دارید

اگر مو های سالمی دارند که دچار موخوره و شاخه شاخه شدن نیستند قانون ۶ تا ۸ هفته در مورد شما صدق نمی کند و می توانید فاصله کوتاه کردن مو ها را به ۱۲ هفته برسانید. اما اگر مدل مو های شما کوتاه است و می خواهید دقیقا به همان کوتاهی باقی بمانند بهتر است قانون ۶ تا ۸ هفته را رعایت کنید.

مدل مناسب را پیدا کنید

هر چه مدل مو ها کوتاه تر باشد بیشتر به کوتاه کردن مرتب نیاز دارد. پس اگر فرد تنبلی هستید که حوصله آرایشگاه رفتن ندارد مو های بلند برای شما مناسب تر است. اما مو های بلند هم نیاز به مراقبت بیشتر دارند و دردسر های شستن و شانه کردن آن ها زیاد است پس نیاز به یک حد وسط دارید. کارشناسان برای چنین افرادی مدل های لایه لایه بلند بیشتر از مدل های یکدست توصیه می شود.

جنس مو را در نظر بگیرید

زمان بین کوتاه کردن مو برای جنس های مختلف مو متفاوت است چون رشد موهای صاف مشخص تر از مو های فر است. از طرف دیگر با روش هایی مثل فر کردن و صاف کردن موها می توان مدل مو ها را تغییر داد و مدت بیشتری با مو های نامرتب کوتاه نشده سر کرد. استفاده از ماسک های آب رسان مو هم به جلوگیری از مو خوره کمک می کند.

موهای خود را کمتر بشویید

هر چه کمتر مو های خود را شامپو بزنید آن ها رطوبت کمتری از دست می دهند. شامپو زدن مو ها تنها دو یا سه بار در هفته به سالم ماندن مو ها کمک می کند و کمتر به مراقبت و کوتاه کردن نیاز پیدا می کنند.

با سه روش ماندگاری مدل مو زنانه آشنا شدید اگر سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شماییم.