آیا مو‌های شما به طور طبیعی فر و حالت‌دار است؟ آیا مو‌های شما چربی طبیعی کمی دارد و شانه کردن و مراقبت از مو‌های فر و وز شده برای شما سخت و طاقت فرسا شده است؟ راهنمای کامل مراقبت از موهای فر در این مقاله. با ما همراه باشید.

شستشو

شامپو زدن مو‌های فر را وز‌تر و فر‌تر می‌کند پس سعی کنید فقط هفته‌ای دو بار مو‌ها را شامپو بزنید. استفاده از چربی‌های طبیعی فر موهای‌ شما را خوش حالت‌تر و مو‌های شما را سالم‌تر و در مقابل آسیب مقاوم‌تر می‌کند. مو‌های فر مستعد پیچ خوردن و گره خوردن هستند برای جلوگیری از این وضعیت هنگام شستن مو‌ها را دسته دسته در دستان خود بگیرید و روی کف سر بمالید. برای شانه کردن مو‌ها از شانه‌های دندانه بزرگ استفاده کنید و شانه کردن را از ریشه مو‌ها آغاز نکنید بلکه از نوک مو‌ها شروع کرده و به تدریج بالا‌تر بروید تا همه گره‌ها باز شوند. مو‌ها را با حوله خشک نکنید، یک پارچه نخی وز مو‌ها را کمتر می‌کند.

کوتاه کردن

برای مو‌های فر برنامه زمانی خاصی برای کوتاه کردن وجود ندارد چون بلند شدن این مو‌ها زیاد به چشم نمی‌آید و بستگی به شکل مو‌ها دارد. دقت کنید مدلی که آرایشگر مو‌های شما را کوتاه می‌کند با مدل فر طبیعی مو‌های شما تناسب داشته باشد. اگر قرار است مو‌های خود را صاف کنید پس آرایشگر می‌تواند مو‌های شما را به شکل خیس کوتاه کند اما اگر می‌خواهید فر بمانند بهتر است آرایشگری پیدا کنید که توانایی کوتاه کردن مو‌های خشک را داشته باشد.

رنگ کردن

موهای فر خشک هستند و رنگ مو آسیب بیشتری به آن‌ها وارد می‌کند. از طرفی چون مو‌های فر بافت یکسانی ندارند بنابراین ریشه‌های مو‌های سفید کمتر پیدا هستند و نیاز چندانی به رنگ کردن مرتب نخواهید داشت. اما اگر به رنگ کردن مو‌ها نیاز دارید این کار را هر ۱۰ تا ۱۴ هفته یکبار انجام دهید.

استایل مو‌ها

مو‌های فر پاسخ مناسبی به ژل‌ها و کرم‌های مو می‌دهند و فر‌ها را خوش حالت‌تر نشان می‌دهند. با انتخاب محصولات مناسب می‌توان مو‌های فر را به هر شکل دلخواهی که متناسب فرم صورت شما است حالت داد.