• زمان بازدید کاخ موزه سعدآباد : تمام ایام هفته به غیر از روزهای دوشنبه و ایام رسمی سوگواری.
  • ساعت کاربخش اداری مجموعه سعدآباد : 8 تا 16:15
  • ساعت کار موزه های سعدآباد : نیمه اول سال 8:30 تا 17:30 , نیمه دوم سال 9 تا 16:30
  • ساعت کار گیشه فروش بلیت موزه های سعدآباد : 9 تا 16
  • در ماه رمضان مجموعه سعدآباد تا ساعت 16 پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.
  • روزهایی که کاخ موزه سعد آباد تعطیل است : شهادت امام علی ، شهادت امام جعفر صادق، تاسوعای حسینی، عاشورای حسینی، رحلت حضرت رسول اکرم و شهادت حضرت امام حسن مجتبی.

آدرس: خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانییه ) انتهای خیابان شهید کمال طاهری

مسئول موزه پوشاک سلطنتی : گیسو فکوری نوشاد تلفن: 27940431

ساختمان فعلی موزۀ پوشاک سلطنتی،در واقع کاخ تابستانی شمس پهلوی،خواهر تنی محمّد رضا پهلوی می باشد که در زمان سلطنت رضا شاه در سال 1314 ه.ش ساخت آن آغاز گردید و در سال 1318 به پایان رسید.این کاخ با مساحتی در حدود 2600 متر مربع شامل دو طبقه و یک زیر زمین می باشد که در شمال مجموعۀ فرهنگی تاریخی سعد آباد در مجاورت درب شمالی دربند با یک معماری تلفیقی ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

پس از نقل مکان شمس پهلوی به کاخ اختصاصی اش در مهر شهر کرج در سال 1342 این بنا به عنوان مکانی جهت نگهداری اشیاء و ظروف قیمتی مورد استفاده بوده و موزه اختصاصی هدایای سلطنتی نام گرفت که اغلب شامل هدایای خارجی به شاه بود.در قسمت جنوبی کاخ نیز یک سالن برنامه های تابستانی با دیوار چینی و تزئینات معماری و یک سردراروپایی ساخته شد که در آن مراسم و برنامه های نمایشی برپا می شد و انواع طوطی و پرنده های شمس پهلوی نیز در گوشه ای از آن نگهداری می شد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، این ساختمان جهت برپایی موزۀ مردم شناسی در نظر گرفته شد و در اسفند ماه 1373 افتتاح گردید. در بهمن ماه سال 1388 موزه تغییر کاربری داده و با عنوان تاریخ معاصر و سپس موزه پوشاک سلطنتی فعالیت جدید خود را آغاز نمود.

این مجموعه شامل ،عکس و پوشاک برخی از اعضای خانوادۀ پهلوی به خصوص فرح دیبا، محّمد رضا پهلوی،اشرف و شهناز پهلوی می باشد.همچنین برخی از اشیاء تزیینی مربوط به دورۀ  پهلوی دوّم در گوشه و کنار موزه به نمایش گذاشته شده است