ایتالیایی ها عاشق غذاهای تند و تیز هستند. آنها از سس گوجه غلیظ در اسپاگتی هایشان استفاده می کنند البته همراه با انواع قارچ ها، روغن زیتون، ادویه جات، سیر و انواع مغزها. آنها بر روی هر غذایی سس می ریزند. خوردن سبزیجات تازه (سالاد) را بسیار دوست دارند.

اکثر ایتالیایی ها معتقدند غذا چیزی است که آنها را از سایر گروه های قومی در آمریکا متفاوت می سازد. پاستا، یکی از غذاهایی است که همیشه و در هر وعده غذایی سرو می شود. غذاهایی مانند: راویولی، کالاماری، تورتلینی، لازانیا، کربونارا، مین استرون و تریپ (روده گاو) تماما غذاهای ایتالیایی هستند.

ایتالیایی ها عاشق غذاهای تند و تیز هستند. آنها از سس گوجه غلیظ در اسپاگتی هایشان استفاده می کنند البته همراه با انواع قارچ ها، روغن زیتون، ادویه جات، سیر و انواع مغزها. آنها بر روی هر غذایی سس می ریزند. خوردن سبزیجات تازه (سالاد) را بسیار دوست دارند. آنها به غذاهای مخصوص خود افتخار می کنند. در آمریکا، وقتی مردم به ایتالیایی ها فکر می کنند در حقیقت به غذاهای آنها که شامل پیتزا، پاستا، موزارلا، پنیر و بسیاری از غذاهای معروف در دنیا که ایتالیایی هستند، فکر می کنند.

از نظر ایتالیایی ها، آمریکایی ها مردمی ریزه خوار هستند که در سر تا سر روز، در حال خوردن اسنک (هله هوله) می باشند و بندرت برای خوردن یک وعده غذایی کامل، وقت صرف می کنند در حالی که ۷۵ درصد ایتالیایی ها حداقل یک بار در روز برای خوردن یک وعده غذایی کامل وقت می گذارند.

غذاهای ایتالیایی به داشتن سیر فراوان شهرت دارند. به عنوان مثال یکی از پیتزاهای ایتالیایی به نام نئوپلیتن، فقط شامل گوجه فرنگی و برش هایی از سیر است بدون پنیر. مردم روم باستان زمانی مجبور به حذف سیر از وعده های غذایی خود شدند، چون یکی از پادشاهان آن زمان اعلام کرد، اگر افرادی که به قصر پادشاه وارد می شوند دهانشان بوی سیر دهد به شدت تنبیه خواهند شد در حالی که برای مردم مصر باستان، سیر اهمیت ویژه ای داشت، شاید بدین خاطر که آنها به خواص دارویی سیر پی برده بودند. در واقع، گفته می شود که سیر برای افرادی که مبتلا به بیماری هیستریک می باشند، مفید است.

خوردن یک وعده غذای ایتالیایی، یکی از لذت های سفر کردن به ایتالیا می باشد! هر منطقه و حتی هر شهری در ایتالیا، غذای مخصوص به خود دارد که باعث افتخار مردم آن منطقه است. شما می توانید با سفارش دادن این غذاها به گارسون رستوران آنها را تجربه کنید.

 

منو (صورت غذای ایتالیایی)

منوی سنتی ایتالیایی شامل پنج قسمت است. یک وعده غذای کامل معمولا شامل یک پیش غذا (اشتهاآور) می باشد که در ابتدا سرو می شود. پرس اول و دوم آن همراه با غذای اصلی سرو می شود که معمولا افراد، حداقل دو پرس سفارش می دهند. غذا خوردن در رستوران های ایتالیایی معمولا یک یا دو ساعت و حتی بیشتر طول می کشد. ایتالیایی ها معمولا یک شنبه ها برای خوردن ناهار همراه با خانواده به رستوران می روند که برای آنها بسیار لذت بخش است.

پیش غذاهای ایتالیایی – آنتی پاستی

در یک رستوران ایتالیایی قبل از سرو غذای اصلی، یک پیش غذا سرو می شود که به زبان ایتالیایی به آن آنتی پاستی می گویند و معمولا یک بشقاب پر از مخلفات سرد و محلی است. اگر شما یک آنتی پاستی – میستو سفارش دهید چندین بشقاب از مخلفات متنوع برای شما آورده می شود. در جنوب ایتالیا، رستوران هایی هستند که دارای بوفه آنتی پاستی می باشند و شما می توانید انواع متنوعی از این پیش غذاها را انتخاب کنید.

اولین پرس – پرایمو

بخش اول غذا یا پرس اول پاستا، سوپ یا رسیوتو است. ریسوتو شامل انواع برنج است که مخصوصا در جنوب ایتالیا وجود دارد، درآنجا چندین نوع پاستا سرو می شود که پاستای ایتالیایی معمولا با سس کمتری سرو می شود در حالی که آمریکایی ها پاستا را با سس فراوان سرو می کنند. در ایتالیا، نوع پاستا معمولا نسبت به سس آن اهمیت بیشتری دارد. بعضی از پرس های غذایی مانند ریسوتو آنقدر زیاد است که معمولا یک پرس یک نفره برای دو نفر کافی است.

پرس دوم یا غذای اصلی_ سکوندو

پرس دوم معمولا شامل گوشت، ماهی یا ماکیان است که معمولا دارای سبزیجات یا سیب زمینی نمی باشد و اگر کسی مایل به خوردن غذاهای گیاهی و سبزیجات است باید آنها را جداگانه سفارش دهد.

بشقاب مخلفات_ کانتورنی

معمولا می توان یک بشقاب مخلفات را همراه با غذای اصلی سفارش داد که شامل سبزیجات (وردورا)، سیب زمینی یا سالاد می باشد.

دسر_ دلسه

پس از صرف غذای اصلی می توانید دسر (دلسه) سفارش دهید که معمولا شامل میوه یا پنیر است و پس از دسر می توانید قهوه یا دایجستیو سفارش دهید.

نوشیدنی ها

اغلب ایتالیایی ها همراه با وعده های غذایی خود آب معدنی می نوشند که معمولا سفارش نوشیدنی قبل از سفارش غذا داده می شود. قهوه فقط بعد از غذاهای اصلی سرو می شود.

صورت حساب در رستوران های ایتالیایی

در رستوران های ایتالیایی تا زمانی که شما درخواست صورت حساب نکرده اید، آن را برای شما نمی آورند. ممکن است شما پس از صرف غذا ساعت ها در یک رستوران بنشینید، اما هرگز صورت حساب روی میز شما گذاشته نمی شود مگر این که خودتان درخواست کنید. صورت حساب شامل یک نان کوچک همراه با برگه ای که قیمت غذاها، مالیات و حق سرویس در آن لیست شده، می باشد.