زیبایی راز خاصی ندارد، تنها کافی است با کارشناسان چی بپوشم  همراه باشید. در این مقاله به ۸ نکته برای داشتن مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر خواهیم پرداخت.

۱- برس صحیح را انتخاب کنید

برس های پر تر، با اضافه کردن بعد، مژه‌ها را پرتر و برجسته تر می کنند. برس های کم پشت با دانه های بلند، مژه ها را بلند تر می کنند.

۲- هرچه برس کوچکتر باشد، کشفیات تان بیشتر می شود

برای تبدیل مژه های تان به مژه هایی که همه به آنها حسودی می کنند، از دو ریمل یا برس مختلف استفاده کنید. یکی با برس کوچک برای مژه‌های ریز و یا گوشه‌ها که برس معمولی‌تان به آنها نمی‌رسد؛ یکی دیگر هم با برس بزرگ و پر تر برای افزایش حجم و طول مژه‌ها.

۳- نحوه ریمل زدن از همه چیز مهم تر است

مطمئن بشوید که طبق میل خودتان به مژه هایتان حجم می دهید. از ریشه ی مژه های تان شروع کنید، یک مقدار برس را به چپ و راست تکان دهید، سپس برس را در امتداد مژه به حرکت در بیاورید. تکرار کنید. با هر مرتبه تکرار، وهم مژه های پرپشت تر ایجاد می کنید. این کار روش عالی ای برای تمدید آرایش بعد از ظهر است، بدون استفاده ی دوباره از ریمل (که آرایشگران شدیدا آن را منع نموده اند)، مژه های تان را حالت دهید.

۴- با الیاف پر کنید

اگر می خواهید کاری کنید که مژه های تان پر تر به نظر برسند، به دنبال فرمول های حاوی الیاف مصنوعی (خرده مژه) بگردید، که با الیاف یا مژه های خرد مصنوعی، خط مژه را پر می کند و مژه ها را پر پشت تر و طول طبیعی آن را بلند تر می کند.

۵- مرطوب کنید

ریمل با فرمول مرطوب کننده دار، نه تنها مژه های تان را عروسکی می کند، بلکه آن ها را ترمیم و به آنها آبرسانی می کند. مخصوصا اگر به دنبال حجم و درمان زیبایی هستید.

۶- خط را پر کنید

یک نکته ی بسیار ساده و فوق العاده، تکان دادن برس ریمل بر ریشه ی مژه ها است تا خط داخل چشم نیز کشیده شود. این کار باعث ایجاد ظاهر پر تر خط مژه می‌شود. هم چنین یک خط باریک بالای چشم نیز باعث بزرگ تر به نظر رسیدن چشم ها می شود.

۷- مژه های تان را فر کنید

صرف نظر از نوع ریملی که استفاده می کنید، قبل از بیرون رفتن همیشه از فر مژه استفاده کنید. این حقه ی بزرگ کردن چشم سریع، با اضافه کردن فر های جوانی به مژه و تاثیر بیداری فوری، هر چهره ای را تازه می کند. بعد از کار باید به مهمانی شب نشینی بروید؟ با فر مژه به راحتی چهره تان را سرحال کنید. و به یاد داشته باشید! با چشمان تان مهربان باشید، فر کردن تحت هیچ شرایطی نباید دردناک باشد.

۸- برس بکشید

برای اینکه مژه‌هایتان مانند مژه های مصنوعی پر پشت و بلند شوند، قبل از ریمل زدن آنها را شانه کنید و به یاد داشته باشید که مژه ها نیز مانند هر موی دیگر نیاز به برس کشیدن دارند. مژه های تان را بشویید و خشک کنید. سپس آنها را برس بکشید (می‌توانید برس ریمل های قدیمی‌تان را بشویید و استفاده کنید). بعد از زدن ریمل نیز یکبار برس بکشید که اگر مژه های تان به هم چسبیده اند جدا شوند. یادتان باشد که مژه تمیز، چشمان تان را سالم نگه می‌دارد.