عکاسی از لحظات زیبای زندگی آن‌ها را برای همیشه ماندگار می‌کند و یک عمر می‌توانید با تماشای آن‌ها خاطرات خوب خود را زنده کنید اما این خاطرات زمانی زیباترند که در عکس‌ها خوب بیفتید. بیشتر افراد ژست‌های مناسب برای عکاسی را نمی‌دانند و در نتیجه در عکس‌ها چاق‌تر یا کوتاه‌تر یا مسن‌تر از آن چه هستند به نظر می‌رسند. اما چه کنیم که این اتفاق نیفتد؟ چند راهکار برای خوش عکس شدن را در این مطلب بخوانید.

به وضعیت بدنی خود توجه کنید

اگر زیادی شق و رق و ناراحت  جلوی دوربین بایستید عکس زیبایی نخواهید داشت. این اشتباهی است که بیشتر خانم‌ها مرتکب می‌شوند. سعی کنید راحت باشید و مانند حرف “S” انگلیسی بایستید. دست‌ها را به طور کامل در جیب نگذارید و فقط انگشت شست خود را داخل جیب‌ها تکیه دهید.

نسبت به دوربین ۴۵ درجه بچرخید

اگر شانه‌های شما موازی دوربین قرار بگیرد چاق‌تر به نظر خواهید رسید. بهترین حالت این است که بدن خود را ۴۵ درجه نسبت به دوربین بچرخانید تا در عکس بهتر بیافتید.

به دستان خود توجه کنید

ایده خوبی است که در عکس صورت خود را با دست لمس کنید اما نباید کف دست‌ها دیده شود. بلکه دست باید در موازات حاشیه صورت قرار بگیرد.

شانه‌ها را پایین بدهید

اگر شانه را بالا بدهید گردن شما کوتاه‌تر و در کل درشت‌تر به نظر خواهید رسید. بهتر است شانه‌ها را پایین داده و کمی خم کنید. هنگام قفل کردن دست‌ها آرنج‌ها را با دست بگیرید و دست‌ها را مخفی نکنید.

زانو را خم کنید

در عکس‌هایی که از نیم رخ و سه رخ بدن گرفته می‌شود مهم است که زانو  را خم کنید. این ترفند شما را لاغرتر و راحت‌تر نشان می‌دهد.

سر را کمی بچرخانید

اگر سر را کمی به یک طرف بچرخانید به نظر می‌رسد که دارید از بالا به دوربین نگاه می‌کنید در نتیجه قد بلند‌تر به نظر خواهید رسید.