محمود حسيني گفت: نقطه تلاقي نظارت مسئولان آموزشي و خانواده‌ها بر مدارس، بهبود شرايط آموزشي است. محمود حسيني در خصوص وضعيت پيك‌هاي نوروزي در شهر تهران اظهار داشت: با توجه به سياست غير متمركز آموزش و پرورش شهر تهران و عدم دخالت در سياست‌ها و برنامه‌هايي كه مي‌توان به مناطق و مراكز آموزشي واگذار كرد، تصميم‌گيري در خصوص طراحي و ارائه پيك‌هاي نوروزي در اختيار مناطق و مراكز آموزشي است.

وي با اشاره به متفاوت بودن شرايط مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران از جهت توان اجرايي و يادگيري گفت: ممكن است برخي مراكز آموزشي براي تعميق يادگيري دانش‌آموزان، پيك نوروزي را طراحي كنند و در اختيار آنان قرار دهند و در مقابل برخي از مراكز نيز چنين تصميمي نگيرند.

حسيني با بيان اينكه در تقويم اجرايي آموزش و پرورش، غير از تعطيلات رسمي هيچ تعطيلات ديگري پيش‌بيني نشده است، تاكيد كرد: دانش‌آموزان مكلفند تا آخرين روز سال در مدارس حاضر شوند و كليه واحدهاي آموزشي شهر تهران نيز شرايط لازم را براي حضور معلمان و دانش‌آموزان در كلاس درس فراهم كرده‌اند همچنين زمان بازگشايي مدارس نيز نخستين روز پس از تعطيلات عيد نوروز است.

معاون آموزش و نوآوري آموزش و پرورش شهر تهران با يادآوري فضاي مربوط به چهارشنبه آخر سال و تهديدات پيش روي دانش‌آموزان، تصريح كرد : مديران واحدهاي آموزشي با توجه به تجربه خود، شرايط مناسبي را جهت گفتمان با دانش‌آموزان فراهم كرده‌اند تا ضمن توجه به فرصت‌ها و قوت‌هاي اين روز، هم از شادي‌هاي آن بهره ‌ببرند و هم از خطرات در امان باشند.

حسيني با توصيه به خانواده‌ها مبني بر به حداكثر رساندن تعامل با مدارس در امور آموزشي و تربيتي و نه صرفاً مالي، ادامه داد: نقطه تلاقي نظارت مسئولان آموزشي و خانواده‌ها بر مدارس، بهبود شرايط آموزشي است.