در روز 13 مه سال 1935، لوچیانو بنتون در ترویزو در ونتو ایتالیا متولد شد. لوچیانو پس از مرگ پدرش مدرسه را ترک کرد و در سن 15 سالگی شغلی در یک فروشگاه لباس یافت تا زندگی خواهر و دو برادر کوچک‌تر خود را تامین کند.
او به همراه خواهر و دو برادر کوچک‌ترش یعنی جیولانا، گیلبرتو و کارلو، بدون هیچ گونه تحقیقات بازاریابی، شرکت پوشاک گروه بنتون را در سال 1965 تاسیس کردند. اعضای خانواده ایتالیایی بنتون همگی در ترویزو متولد شده بودند. لوچیانو از زمان آغاز به کار گروه بنتون، ریاست این شرکت را بر عهده گرفت. او عضو هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری ادیزون نیز بود.
آنها از طریق شرکت مالی سرمایه‌گذاری در سهام ادیزون(Edizione) چندین شرکت و تجارت را تاسیس کردند که شامل 37 درصد از شرکت اتواسترید(Autostrade S.p.A) گرداننده تقریبا دو سوم بزرگراه‌های ایتالیا و وسیع ترین شبکه بزرگراه در اروپا؛ 67 درصد از شرکت اتوگریل، یک مجموعه رستوران زنجیره‌ای جاده‌ای وسرمایه‌گذاری در صنعت هتلداری بود.
تا سال 1975 فروش کمپانی بنتون تنها به بازار ایتالیا محدود می‌شد. لوچیانو می‌گفت: «بهترین ایده‌ها با پیاده‌سازی غلط از بین می‌روند. اگر نتوانیم مردم را راضی کنیم، فایده‌ای ندارد که اشتیاق آنها را برای محصولات خود بیدار کنیم


در دهه 1980 تعداد فروشگاه‌های این کمپانی در آمریکا کاهش یافت، اما در بازار جهانی توسعه و رشد یافت.
بنتون تعداد فروشگاه‌های خود را در خاور دور افزایش داد و تنها 50 فروشگاه در چین راه‌اندازی کرد. در سال 1996 بنتون در بیش از 100 کشور دنیا، با 7000 مرکز فروش برای مارک‌های اصلی خود یعنی سیسلی (Sisley) رنگ‌های متحد بنتون(United Colors of Benetton)  حضور داشت. شبکه فروش شامل 800 کارمند بود که مسوول فروشگاه‌های مستقل شرکت در نقاط مختلف دنیا بودند
چند دهه پس از این دوران، خانواده بنتون مالک یک امپراتوری شدند که شامل 15 کارخانه و شش هزار بخش فروش بود و سالانه بیلیون‌ها دلار درآمد داشت.
برای توسعه و تقویت مداوم شرکت، تبلیغات، نقش کلیدی در تاریخ بنتون داشت. با گذشت زمان، بنتون یک تصویر نمادی و ثابت از خود خلق کرد. ایده‌هایی که خانواده بنتون از آنها به عنوان فلسفه این شرکت تعبیر می‌کنند و برای تمام کشورهای دنیا موثر بوده است، شامل مواردی همچون خلق یک تصویر ماندنی و ثابت جهانی، نمایش انواع بی نهایت متنوع از رنگ‌ها برای موفقیت محصول و نهایتا قابل دسترس نشان دادن آنچه که توسط بنتون عرضه می‌شود، خصوصا برای افراد جوان بود.

این خانواده همچنین مالکیت یک تیم مسابقه اتومبیلرانی فرمول یک با همین نام و باشگاه بسکتبال و راگبی را از آن خود کردند که بر شهرت آنها بیش از پیش افزود.
بنتون به طور مستقل یا با همکاری با سایر گروه‌ها و سازمان‌ها، در بسیاری از اقدامات برای کمک به حل مشکلات اجتماعی پیشگام بود. به عنوان مثال می‌توان از تبلیغی در سال 1995 برای کمک به ایجاد آگاهی از ایدز در هند و حمایت از موسسه  War Child، یک موسسه خیریه که به کودکان مناطق جنگ زده سراسر دنیا کمک می‌کرد، نام برد.
کمپانی بنتون علاوه بر شعبه‌های پوشاک، در زمینه‌های دیگری هم سرمایه‌گذاری کرد که شامل راکت‌های تنیس، چکمه‌های اسکی، اسکی‌های کستل و کفش‌های‌هاکی بود. سایر محصولات این شرکت شامل ساعت، لوازم آرایشی، لوازم‌التحریر، پارچه‌های کتان، عینک، کتاب و همچنین یک خط تولید پیجر با همکاری موتورولا بود.

محصولات شرکت بنتون :

پوشاک مجلسی مردانه و زنانه

پوشاک اسپرت مردانه و زنانه

کیف و کفش مردانه و زنانه

لباس کودک