ایلام، یکی از شهرهای غربی ایرانه که بعد از شهرهای کرمانشاه و سنندج، سومین شهر بزرگ کردنشین کشور هم محسوب می‌شه. به خاطر سرسبز بودن و نماهای فوق العاده زیبا، لقب عروس زاگرس رو به دوش می کشه. این نقاشی سبز در زمان باستان به اريوجان شهرت داشته ولی ايلام کنونی در ناحيه ای به نام حسين آباد در سال 1308 شمسی از نو بنا شده. ایلام، به دلیل قرار گرفتن بین کوه ها، از آب و هوای معتدل تری نسبت به بقیه نقاط استان برخورداره. حکومت خود مختار واليان در ايلام و پشتکوه از سه قرن پيش برقرار بوده و مرکز حکمفرمايی واليان، مکان ثابتی نداشته. به خاطر همین موضوع، قشلاق عشایر، زمستان ها در باغشاهی عراق و حسينيه بين النهرين بودن و تابستان ها برای ييلاق در هليلان و حسين آباد (ايلام کنونی) به سر می بردن. آخرين والی منطقه در سال 1309 شمسی توسط رضاشاه سرکوب شد. بعد از اون، حسين آباد با نام جديد ايلام در تقسيمات کشوری جا گرفت. در حال حاضر شهر ايلام به عنوان مرکز سياسی، اداری استان ايلام از شهرهای توسعه يافته غرب کشوره و به لحاظ داشتن تفرجگاه‌های جنگلی از زيباترين شهرهای استان محسوب مي‌شه، همچنین آثار تاریخی فراوانی در این استان وجود داره که گردشگرهای زیادی رو به خودش جذب می‌کنه.

کجا اقامت کنم؟

این شهر هتل های زیادی داره که شما می تونین با توجه به هزینه ها، هتل دلخواهتون رو انتخاب کنین. معروفترین هتل این شهر هتل 3 ستاره زاگرس، کنار پارک جنگلی چغاسبزه. هتل دالاهو تو خیابوان فردوسی و هتل کربلا تو خیابون شهید عبداللهی پور هم می‌تونن انتخابای خوبی باشن. اگه هم دنبال یه هتل کم هزینه تر هستین و نمخواین سفرتون پرخرج شه، هتل خلاش تو خیابون آیت الله حیدری انتخاب مناسبیه.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

در استان ایلام، غذاهای محلی بین مردم از جایگاه بالایی برخوداره و زنان شهر، هر کدوم از غذاهای محلی رو به مناسبت و در فصل به خصوصی درست می کنن، مثلا غذاهای محلی کشکینه، ترخینه و شله امیری مخصوص فصل سرما هستن و برای درمان سرما خوردگی از اونها استفاده می‌شه. از غذاهای محلی دیگه استان ایلام می شه به برنج و گوشت، دنده پلو،  باباياری،  آو گوشت بامیه، نژی آو(عدس)، نخه (نخود)، تماته آو(گوجه فرنگی)، گوشت، خاینه(تخم مرغ- نیمرو)، لوبیه پلو، حلوا، کشک دو(کشک دوغ)، ترخینه، ماش آو، جوجگ آو(جوجه)، شله و..اشاره کرد. ترگ، کنگر، پیچگ، بوله وله، پاقازه، و... از غذاهای دیگه ایلام هستن که از گیاهان کوهی تهیه و در فصل بهار برداشت می‌ شن و بعد از خشک کردن از اونا در فصل زمستان استفاده میشه.

فست فود پدر خوب، فست فود سیب، رستوران پدیده، رستوران ترنج و رستوران هتل خلاش، بهترین رستورانای این شهر رو تشکیل می دن.

نوشیدنی ها

تنها کافه دنج و دوست داشتنی ای که می تونم تو این شهر به کافه گردامون پیشنهاد کنم، کافه کاما هستش.

چی بخرم؟

سوغات محلی از ویژگی ها و شاخص های فرهنگ هر استان محسوب می شه و گردشگران و مسافران علاوه بر بازدید آثار تاریخی و طبیعی به دنبال شاخصها و ویژگی های بومی و محلی هم هستن. ایلام از اون دسته از شهرهاییه که با این که سوغات محلی مختلفی داره اما به دلیل خوب معرفی نشدن، باعث فراموش شدن این سوغات در طول زمان شده. سوغات محلی استان ایلام طوری در کشور ناشناخته مونده که حتی بعضی از افراد بومی منطقه هم سوغات ایلام رو نمی شناسن. با این حال اگه به این شهر سفر کردین و دوست دارین سوغاتش رو بشناسین، خوبه که بدونین مهمترین سوغاتی و صنایع دستى این استان که به دست هنرمندانه زنان و دختران ایلامى تولید می‌شه، فرش کرک و ابریشم و گلیم منحصر بفرد گل برجسته‌ ست که نقش و نگارهاى اون از طبیعت و تاریخ و فرهنگ این منطقه الهام گرفته شده. علاوه بر صنایع دستی این شهر که شامل جاجیم بافى، نمد مالى، گیوه بافى، فرنجى مالى، قتره بافى و صنایع چوبى میشن، سوغات خوراکی زیادی در ایلام وجود داره که شیرینی خوشمزه "بژی برساق" مهمترینشونه. شیرینی کله کنجی و کاک، حلوائی بگل، عسل کوهی، کشک، سقز محلی و انواع نان محلی از سوغات خوراکی دیگه این شهر به حساب میان.

کجاها برم ؟

ایلام پر از جاذبه ها و مکان های گردشگریه که همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی برای بازدید به این شهر سفر کنن. دیدنی های این شهر فوق العاده زیبان و طبیعتی آرامش بخش، حاکم بر این شهر کوهستانیه. ما چند مورد از این جاذبه هارو به شما معرفی می کنیم .

 قلعه قیران، قلعه‌ای زیبا و تاریخی از دوران اشکانیان، شهر تاریخی ماداکتو،‌ که 1400 سال قدمت داره، تنگه بهرام چوبین، تنگه‌ای باستانی و شگفت انگیز که مخفی‌گاه بهرام چوبین بوده، تنگه ارغوان که فوق العاده زیبا و دیدنیه، کتیبه تخت خوان، که یادگار آخرین والی پشتکوهه، قلعه والی، کاخ فلاحتی، دریاچه سد ایلام، کوه مانشت و آبشار چم او .