بهبهان مرکز شهرستان بهبهان و یکی از شهرهای استان خوزستان هستش، که در 205 کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار گرفته، از لحاظ آب و هوایی، نیمه بیابانی و کوهپایه‌ایه، یعنی تابستونای خیلی گرم و زمستونای سرد داره. از لحاظ پیشینه تاریخی، بر طبق کشفیات باستان شناسان، قدمتش به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح می‌رسه. قدیمی‌ترین نرگس‌زار ایران و زادگاه اصلی آن متعلق به بهبهانِ ، گفته‌ها حکایت از اون داره که گل نرگس در بهبهان به قدری زیاد بوده که رنگ یکپارچه و طلایی گل نرگس از دور نمایان بوده و بوی عطرشون به مشام هر رهگذری می‌رسیده. و البته به بهبهان شهر اولین ها هم گفته میشه؛ در تاریخ ۵ خرداد ۱۲۸۷ در مسجدسلیمان به نفت رسیدن و اولین چاه نفت ایران و خاورمیانه اولین بار در این شهر بوده، اولین کارخانه گوگرد سازی در ایران و خاورمیانه، اولین تصفیه خانه آب کشور، اولین باشگاه گلف ایران، اولین باشگاه اسکواش در کشور، اولین زمین فوتبال رسمی در ایران، اولین کارخانه گچ در کشور و ... ، این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره که تو سفرتون باید حتما ازشون دیدن کنین.

کجا اقامت کنم؟

واسه اقامت تو این شهر بهترین انتخاب پلاژ مارون هستش، که کنار سد مارون قرار گرفته و همه جور امکاناتی هم داره،‌ اگه هم اقامت تو هتل رو ترجیح می‌دین، می‌تونین از هتل استقلال تو میدون بید بلند استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

ترنیده، حره، آش ماست، قلیه ماهی، آش دوغ، گوینه، باقلا‌پلو، تشتکی، توله، تبدون، نان تیری، شله گندمی وبلبل از غذاهای محلی بهبهانِ که در سفر به این شهر می تونین تستش کنین. از رستوران های این شهر میشه این رستوران ها رو نام برد: رستوران ریحون، ساندویچ مارال، پیتزا آفتاب، رستوران هشت بهشت، رستوران گل رز، کبابی ترنج و فست فود ارباب برگر.

نوشیدنی ها

اگه هوس کافه و کافه گردید میتونید به این کافه ها سر بزنید: قهوه کلمبیا، قهوه لدنی و کافه عمو پوریا هستن. اگه هم هوس بستنی کرید حتما بستنی های  بهبهان رو تست کنید :بستنی پاپا و بستنی گل نرگس.

چی بخرم؟

خرمای کبکاب و ماست بهبهان از سوغاتیهایی هستن که در سفر به بهبهان نباید از دست داد. اینجا یه مرکز خرید به اسم مجتمع تجاری-تفریحی- ورزشی آریاگان داره که یکی از بهترین مراکز خرید ایرانه و گشت و گذار توی اون خالی از لطف نیست.

سلامت و درمان

از بیمارستان های شهر بهبهان میشه به این بیمارستان ها اشاره کرد: بیمارستان ولیعصر،   بیمارستان شهید مصطفی خمینی و مرکز جراحی مهرگان بهبهان. و از داروخانه های شهر هم این ها هستن: داروخانه دکتر نوری نژاد و داروخانه شبانه روزی بهبهان.

کجاها برم؟

این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره، که همشون ارزش دیدن دارن، از مهم‌ترین اونا می‌شه به، پل تاریخی بکان، پلی از دوره ساسانیان که متاسفانه بیشترش به زیر آب فرو رفته، تنگ تکاب، که محل نبرد سپاه ایران و سپاه اسکندر مقدونی بوده، نرگس زار بهبهان، که یکی از قدیمی‌‌ترین نرگس‌زارهای طبیعی ایرانه، دریاچه چاه ماری، که از زیباترین جاذبه های طبیعی بهبهانه، آتشکده خیرآباد، خانه بهادر دیوان، حمام بکان و برج بمونی آقا اشاره کرد.