شوشتر، یکی از تاریخی ترین شهرهای ایرانه، که در استان خوزستان، در دامنه های زاگرس قرار گرفته، که از نظر جغرافیایی، از شمال به گتوند، از شرق به مسجد سلیمان، از جنوب به اهواز و از غرب به شوش منتهی می شه. از لحاظ آب و هوایی، تابستونای گرم و زمستونای معتدل مدیترانه‌ای داره. شهر باستانی شوشتر، از شهرهای ارزشمند تاریخی ایرانه، که میراث تاریخی فراوانی رو در خودش جای داده.

کجا اقامت کنم؟

از نظر امنیت و راحتی برای اقامت تو شوشتر میتونه خیالتون راحت باشه اما گزینه های زیادی برای انتخاب هتل تو این شهر پیش روتون نیست. نمونه هتل های منساب برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل سنتی شوشتر، تو میدون 17 شهریور استفاده کنین.

اقامتگاه سنتی افضل شوشتر و  هتل جهانگردی شوشتر هم گزینه های خوبی برای انتخاب هتل تو شوشتر خوزستان هستن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

غذاهای خوش طعم خوزستان طعم موندگاری دارن که مدت ها از خاطرتون نمیره. این شهر رستوران ها و فست فود های به نامی دارن که میتونن پیشنهاد خوبی برای میل غذا تو شوشتر باشن.آش غلغل، سیرباقله، بورانی باقلا سبز تازه و ... از غذاهای محلی این شهر به حساب میان. اگه از غذا خوردن توی یه مکان تاریخی لذت میبرین، رستوران موزه مستوفی انتخاب خوبیه. فست فود سی تو | C.TO پیتزاهای خوش طعمی داره که حتما باید تو لیست رستوران گردیتون تو شوشتر قرار بگیره. رستوران پردیس سلمان ،  رستوران باغشا ، فست فود ترنج ،  رستوران شبستان و  فست فود اسنک خانواده | snack khanevade انتخاب های خوبی برای سرو غذای جنوبی تو شوشتر هستن.

نوشیدنی ها

کافه گردی تو خوزستان یکی از تفریحات و لذت های وصف ناپذیره و مردم باصفای این شهر هم چند کافه با محیط های گرم و صمیمی رو تاسیس کردن. نمونه کافه های خوب این شهر  کافه موزه تارمه شوشتر،  کافی شاپ خوش و بش شوشتر | Coffe Shop KHOSH&BESH ،  اسپرسوی امین شوشتر هستن و نوشیدنی های خیلی خوش طعمی رو هم آماده میکنن.در  بستنی و فالوده سنتی منصوریان شوشتر هم میتونین بستنی های خوشمزه با قیمت مناسب رو میل کنین.

چی بخرم؟

خرید تو این شهر جنوبی یکی از لذت های سفر به شوشتر هست چون صنایع دستی و غذاهای محلی فراوانی دارن که هرکدوم به نوبه خود خاص و غذاها هم خوش طعم هستن.نساجی سنتی، احرام بافی، سجاده بافی، جاجیم بافی، زیورآلات سنتی و سفال گری صنایع دستی این شهر رو تشکیل میدن. کلوچه ، زردک ،  ارده ،حلوا شکری، حلوا کنجدی ،حلوا قبیط  و ... هم از سوغات خوراکی شهر به حساب میان.   پاساژ مهستان و  بازار شوشتر | Shooshtar Bazaar نمونه مراکز خرید تو شوشتر هستن.

سلامت و درمان

تو شهر شوشتر هم نمونه مراکز خدماتی و بیمارستان های مجهزی وجود دارن که در صورت نیاز میتونین به این مراکز مراجعه کنین.  درمانگاه پاپهن شوشتر ،  بیمارستان حکیم شوشتری و  بیمارستان خاتم النبیا شوشتر هم نمونه مراکز درمانی تو شهر شوشتر هستن.

کجاها برم؟

شوشتر شهر خیلی زیبایی هست که وقتی پاتون رو داخلش بزارین با مناطق و مناظر زیبای طبیعتش انرژی روحتون رو دوچندان میکنن.این شهر، 15 اثر باستانی داره، که تحت عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر، در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از زیبا‌ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران به حساب میاد. شما می تونین با سفر به شوشتر، آبشار و آسیاب‌های آبی شوشتر،‌که مجموعه‌ای ارزشمند با عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتیه، پل شادروان، که یکی از قدیمی‌ترین پل‌های جهانه، مسجد جامع شوشتر،‌که مسجدی تاریخی و زیبا مربوط به صدر اسلامه، پل بند لشگر،‌ که سالم‌ترین پل‌بند به جا مونده از دوران ساسانیانه، بند میزان، که یه سد دست‌ساز از دوران ساسانیانه، خانه مستوفی،‌ خانه مرعشی و قلعه سلاسل اشاره کرد.