ممکن است فکر کنید که موهای چتری به شما نمی آید یا اینکه از امتحان کردنش بترسید. اما حقیقت این است که موهای چتری به همه ی خانم ها می آید و فقط باید بهترین شکل موی چتری را متناسب با فرم صورتتان پیدا کنید؛ چیزی که کارشناسان چی بپوشم در این مقاله برای شما فراهم آورده اند.

۱- موی چتری برای صورت مستطیل شکل

چتری های بلند که کمی روی چشمانتان را بگیرد و دو طرف آن بلندتر باشد برای صورت شما مناسب است. این مدل مو زنانه باعث می شود که صورتتان ملایم تر به نظر بیاید. از آرایشگرتان بخواهید که موهایتان را تا زیر ابرو کوتاه کند اما چشمانتان را کاملا نپوشاند.

۲- موی چتری برای صورت گرد

چتری های کوتاه برای این صورت ها مناسب است. چتری ها می توانند صورت گرد را کمی زاویه دارتر نشان دهند. از آرایشگرتان بخواهید که چتر هایتان را ضخیم و کوتاه بزند و اگر یک لایه نازک باشد تاثیر کافی را ندارد.

۳- موی چتری برای صورت قلبی شکل

صورت شما با چتری می تواند کمی گردتر شود. چتری یک طرفه می تواند تعادل صورتتان را حفظ کند و توجه را به سمت چشمانتان معطوف کند. از آرایشگرتان بخواهید چتر هایتان را لایه لایه و کمی آشفته بزند. قسمت های کوتاه چتری باید تا قوس ابرویتان باشد و قسمت های بلندش به گوشه ی چشمتان برسد.

۴- موی چتری برای صورت بیضی شکل

هر مدل چتری به صورت های بیضی می آید اما این چتری های هوایی صاف بیشتر از هر مدل دیگری به این صورت ها می آید. از آرایشگرتان بخواهید که چتری هایتان را تا پایین تر از ابرو و بالاتر از مژه ها کوتاه کند. می توانید چتری هایتان را یک طرفه یا صاف بگذارید.

۵- موی چتری برای پیشانی کوتاه

چتری شیبدار نا متقارن، باعث می شود صورت هایی که پیشانی کوتاه دارند، بهتر به نظر برسند. از آرایشگرتان بخواهید که چتر هایتان را با یک شیب تند و یک طرفه کوتاه کند و تا استخوان گونه تان برسد.

۶- موی چتری برای پیشانی بلند

موی چتری تاب خورده برای شما اثری دو برابر دارد؛ ضخامت چتری ها باعث پنهان شدن پیشانی شما می شود و همینطور گوشه هایش باعث بازتر نشان دادن صورتتان خواهد شد. از آرایشگرتان بخواهید که چتری های شما را از مرکز پیشانی تا ابروهایتان و گوشه های آن را تا روی گونه هایتان کوتاه کند.