بیشتر خانم‌ها در نواحی مختلف صورت دارای موهای زائد و ناخواسته‌ای هستند که تاثیر نامطلوبی روی زیبایی چهره دارد.  رشد این موهای زائد علل مختلفی دارد که ممکن است به دلایل ژنتیکی باشد یا بر اثر مصرف داروهای خاصی مثل هورمون‌ها یا استروئیدها. گاهی ناهنجاری‌های پزشکی مثل بالابودن هورمون مردانه آندروژن یا وجود تخمدان‌های پلی کیستیک باعث بروز این اتفاق میشود. در این مقاله روش‌های از بین بردن موهای زائد صورت زنان را آموزش می‌دهیم تا از شر آن‌ها خلاص شوید.

از بین بردن موهای زائد صورت زنان با تیغ

این روش سریع، ساده و بدون درد است اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت و تحریک پوستی و رشد موها به داخل شود. تصور اضافه شدن رشد موها و ضخیم شدن آنها به دنبال تراشیدن بی‌اساس است. این اشتباه شاید ناشی از آن باشد که موهای کوتاه بعد از تراشیدن حالتی تیز دارد و تا حدودی نسبت به طول خود ضخیم بوده و انتهای آن بریده است که با بلندتر شدن این موها حالت تیغ مانند آن از بین می‌رود. تیغ زدن موها موجب می‌شود موی بدن یا صورت در حال استراحت به فاز فعال برود و این همان چیزی است که متخصصان پوست و مو از آن هنگام لیزر درمانی استفاده می‌کنند.

از بین بردن موهای زائد صورت زنان با بند انداختن

این روش می‌تواند جزو دردناک‌ترین روش‌ها باشد، اما اگر تعداد موهای زائد اندک است جزو بهترین روش‌های حذف موی زائد است. توجه داشته باشید که برای نواحی بزرگ و پر مو نباید از این روش استفاده کرد، چرا که باعث رشد مو در محل یا حتی ایجاد زخم در ناحیه می‌شود. یا کندن به روشی که آرایشگر توسط نخ اقدام به كندن موهای زائد و معمولا صورت می‌كند. این کار را برای زیر ابرو انجام ندهید چون از بین بردن ابرو با این روش می‌تواند با رشد بسیار دیر هنگام یا حتی عدم رشد دوباره ابروها همراه باشد.

از بین بردن موهای زائد صورت زنان توسط اپی لیدی

اپیلاتور از یک ردیف موچین تشکیل شده است که معمولا موهای بدن را تقریبا از ریشه خارج می‌کند. اثر دراز مدت استفاده از اپیلاتور‌های دوار، میتواند باعث افزایش رشد درون پوستی مو شود و در نهایت موجب التهاب و سرخ شدگی و عفونت آن ناحیه گردد و در موارد نادر جای زخم بجا بگذارد.

از بین بردن موهای زائد صورت زنان به کمک وکس

یکی از روش‌های مختلف برای ازبین بردن موهای زائد صورت وکس است. مواد وکس از موم و عسل و گلوکز و مواد مختلف دیگری تهیه می‌شود که حالتی چسبناک دارد و به موهای صورت می‌چسبد و پس از خشک شدن آن‌ها را از پوست جدا می‌کند. این روش دردناک است اما عوارض کمتری نسبت به بند و اپیلاتور دارد و باعث ایجاد زخم نمی‌شود. اما چون پوست در این روش کشیده می‌شود توصیه می‌کنیم این کار را با فواصل زیاد انجام دهید تا پوست شل نشود.