داشتن موهایی سالم و پرپشت یکی از مهم‌ترین ملاک‌های زیبایی خانم‌هاست، و برای مراقبت از آن‌ها و داشتن موهای سالم باید به نکاتی توجه کنید. هرساله محصولات آرایشی بیشماری تولید می‌شود که مشکلات مشخص مو را هدف قرار می‌دهند. در این مقاله به این نکات پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید:

اول از همه سلامت عمومی بدن شما روی سلامت موها تاثیر دارند. اگر بدن شما شرایط مناسبی نداشته باشد در نتیجه موهای شما هم سلامت مناسبی نخواهند داشت. سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب و کم کردن استرس و درمان افسردگی تاثیر زیادی روی سلامت موها دارند. نتیجه رعایت این نکات خیلی سریع آشکار نمی‌شود و زمانبر است(چیزی حدود ۳ ماه تا ۶ ماه(.

وسایل حالت دهنده مو

فرض کنید به جای استفاده از یک کولر پیشرفته تمام تابستان را با یک پنکه قدیمی سر کنید! فکر کردن به این موضوع هم وحشتناک است. وسایل گرمایی که برای حالت دادن و خشک کردن موهای خود استفاده می‌کنید را ارتقا دهید و جدیدترین مدل‌ها را بخرید. اگر از سشوار قدیمی و یا دیگر ابزارهای قدیمی برای موهایتان استفاده می‌کنید احتمال آسیب رساندن به موهایتان را چند برابر می‌کنید. تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و باید بدانید که ابزارهایی تولید شده‌اند که موهایتان را سریع‌تر و با آسیب کمتر خشک می‌کنند.

مواد تشکیل دهنده را چک کنید

همه مواد مراقبت از مو مناسب نیستند. برای داشتن موهای سالم‌تر بسیار اهمیت دارد که تقویت کننده‌ها  هم مرطوب کننده و هم پروتئین داشته باشند.

استفاده از روش‌های درمانی

کراتینه کردن مو به نظر گزینه خوبی می‌آید، اگر به دنبال داشتن موهای براق و لخت و مقاوم هستید می‌توانید از این روش استفاده کنید، اما فرآیند انجام آن می‌تواند باعث شکسته  شدن مو بشود. برای نرم کردن مو از حالت دهنده و تقویت کننده‌هایی که دارای ترکیب پروتئین و ویتامین برای صاف کردن مو هستند، استفاده کنید.

خشک کردن صحیح موها

اگر بعد از حمام برای خشک کردن موهایتان از حوله استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که می‌توانید باعث آسیب رسیدن به بافت موها شوید. مالش حوله به سر باعث ایجاد اصطکاک و آسیب به کوتیکل‌ها، وز شدن مو، خشک شدن بیش از حد مو، و ضعیف شدن آن می‌شود که شکستگی و آسیب شدید موها را در پی دارد. به جای آن، به آرامی موهای خود را بین حوله قرار دهید و با ملایمت آن را خشک کنید. این کار ممکن است زمان بیشتری ببرد اما آسیبی به مو نمی‌زند.

با گره‌های مو به آرامی برخورد کنید

باز کردن گره‌های مو با زور بسیار آسیب زننده است. شانه‌های پهن و با دندانه‌های بزرگ بهترین گزینه برای باز کردن گره‌های مو هنگامیکه خیس است، هستند. اگر از شانه دندانه باریک استفاده می‌کنید، فقط دارید با موهایتان می‌جنگید و باعث آسیب رسیدن به آن می‌شوید. در عوض، وقتی که مو خشک است از یک برس با دندانه‌های درشت استفاده کنید.

از یک رو بالشتی ابریشمی استفاده کنید

رو بالشتی‌های کتان، باعث ایجاد اصطکاک و وز شدن مو می‌شوند و آن‌ها را شکننده می‌کنند. نرمی ابریشم به صاف و براق نگه داشتن مو کمک می‌کند.