همونطور که میدونید آینه یکی از پر کاربرد ترین وسایلی هست که خصوصا شما میتونید در خونه های کوچک ازش استفاده کنید. مساله ی مهمی که در اینجا مطرحه محل قرار گیری این آینه هاست. سعی میکنم  در این مطلب براتون بهترین مکان های نصب آینه رو بگم که بتونین بهترین و کاربردی ترین استفاده رو ازش ببرید. نکته اصلی نصب آینه توی خونه های کوچک، اینه که با این کار بتونیم فضا رو بزرگتر، پرنور تر و شیک تر جلوه بدیم. پس حالا میریم سراغ بررسی بهترین مکان ها.

استفاده از آینه در ناهارخوری

یکی از بهترین جاهایی که توی خونه میتونید از آینه استفاده کنید بالای میز نهار خوری است. شما در هنگام صرف غذا نیاز دارید در محیطی دلباز باشید که نور مناسبی داشته باشه. حتی اگر فضای نهارخوری شما خیلی تنگ و خفه باشه با آینه میتونید این فضا رو متعادل کنید. این روش حتی به شما کمک میکنه که اگه جای کافی برای قرار دادن صندلی ها دور میز ندارید و ناچارا آن را به دیوار چسباندید، احساس تنگی فضا را از بین ببره و باعث تبادل با اطرافتون میشه.

استفاده از آینه در نشیمن

قسمت دیگه ای که میتونید از آینه استفاده کنید، بالای کاناپه نشینمن است. زیرا معمولا این کاناپه بزرگ در کنار دیوار بزرگ قرار گرفته اند و شما میتونید با نصب آینه روی این دیوار فضای خونه را بزرگتر جلوه بدید. شما میتونید به جای نصب تابلو و یا اشیای تزیینی دیگر بالای کاناپه، از آینه استفاده کنید که بتونه به بزرگتر نشون دادن خونتون هم کمک کنه.

استفاده از آینه در کنار ورودی

استفاده از آینه در کنار در ورودی نیز بسیار کاربردی و زیبا است. بر اساس سلیقه شما میتونه یک آینه ی قدی بزرگ باشه یا یک کنسول و آینه با طرح خاص که شما در زمان ورود و خروج از خونه، بتونید خودتون رو هم توش ببینید.

استفاده از آینه در راهرو های باریک

در راهرو های باریک و تنگ اگر از آینه استفاده کنید میتونید فضا رو پهن تر جلوه بدید و همین کار باعث میشه طول راهرو تنگ، کوتاه تر به نظر بیاد.

استفاده از آینه در دستشویی ها

بهترین راه برای گرون و در اصطلاح لاکچری نشون دادن دستشویی و سرویس ها، استفاده از آینه های طرح دار خاص با ترکیب رنگ مناسب با فضا است. با این کار میتونید دستشویی خونه رو خیلی شیک و بزرگتر نشون بدید. از آینه های قاب دار و طرح دار برای سرویس هاتون استفاده کنید و ببینید چه قدر به شیک بودن سرویس هاتون کمک میکنه.

مزایای استفاده از آینه ها

یکی از خوبی های استفاده از آینه اینه که نسبت به بقیه ی اجناس دکوری ازرون تره و راحت و در دسترس قرار میگیره. علاوه بر این، تنوع خیلی خیلی زیادی داره که میتونید هر طرحی رو که به ذهنتون میرسه پیدا کنید. مزیت مهم دیگرش هم اینه که آینه رو به هر طرحی که می خواهید، میتونید سفارش بدید و به سلیقه ی خودتون فضا رو طراحی کنید.

جادوی آینه در خانه های کوچک

در این نکاتی که درباره ی آینه گفتم شما میتونید از هر طرحی که به سلیقتون هست استفاده کنید. میتونید از آینه های کار شده و قاب دار استفاده کنید که برای جلب توجه بیشتر خیلی مناسبه. قاب تیره دور آینه در هر ابعادی هم که باشه میتونه توجه رو به خودش جلب بکنه. یا حتی آینه های کار شده ی دور طلایی که مناسب با دکوراسیون انتخاب شده میتونه فضا رو لاکچری تر نشون بده. پس شما در هر فضا میتونید از آینه استفاده های خیلی مفیدی بکنید و ازش لذت ببرید.