رامسر یکی از سرسبزترین و زیباترین شهرهای استان مازندرانه که از لحاظ جغرافیایی از شرق به تنکابن، از غرب به جلگه رودسر، از جنوب به کوه های البرز و از شمال به دریای خزر محدود می شه. این شهر، تابستونای گرم و مرطوب و زمستونای سردی داره و به خاطر نزدیکیش به جنگل و دریا و طبیعت فوق‌العاده‌ش از توریستی ترین شهرهای ایران به حساب میاد.

کجا اقامت کنم؟

اگه دنبال یه اقامت آروم و بی سر و صدا تو دل جنگل هستین کلبه های جنگلی هتل بام رامسر بهترین انتخابِ ممکن می تونن باشن. شما می تونین با اقامت تو این کلبه های زیبا تجربه ای بی نظیر داشته باشین و از طبیعت فوق العاده و چشم انداز دریا و جنگل با هم لذت برین.

 هتل قدیم رامسر هم به افرادی که دنبال اقامتی نوستالژی تو فضایی اروپایی هستن پیشنهاد میشه.

هتل‌ ملکشاه و هتل آپارتمان اسکان هم هتل های تر و تمیز و مقرون به صرفه تر هستن و برای اقامت هایی با هزینه پایین فوق العاده مناسبن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

بادمجان کباب، ترش قله، ترشی بزه، پنیر دبیج، دوبار پاچ، سیر تره، کال تره، ترش شامی، میرزا قاسمی، ماهی گردبیج، کچور، چونگول تره و ... از غذاهای محلی رامسر به حساب میان. برای خوردن یه وعده غذایی خوب از بین رستوران های زیادی که توی رامسر وجود دارن رستوران مظاهری، رستوران ملل،  رستوران کشتی،  رستوران بین المللی ایلمیلی و  رستوران برادران می تونن انتخابای مناسب تری باشن. غذاهای با کیفیت و تازه و همین طور فوق العاده خوشمزه تو این رستوران ها سرو می شن پس با خیال راحت هر چیزی که دوست دارین رو سفارش بدین و نوش جان کنین.

اگه هوس فست فودی هم کردین فست فود پامچال، فست فود نانو، فست فود هم هم و برگرپلاس بهترین و شناخته شده ترین های رامسر هستن و غذاهای سالم و خوشمزه ای سرو می کنن.

نوشیدنی ها

کافه هفت | Coffee Haft، کافه هنرمندان و  کافه ساحلى جزیره از کاف ههای خوب شهر هستن و خوراکی های تازه و نوشیدنی های خوشمزه ای سرو می کنن. برای قرارهای گروهی و دونفره هم مناسبن.

چی بخرم؟

انواع صنایع دستی مثل قدک بافی، حصیربافی و ...  به علا‌وه همه محصولا‌ت کشاورزی و دامی مثل انواع سبزیجات، ترشیجات و میوه‌های محلی تازه و معطر تا لبنیات، ماهی، مرغابی و تخم مرغ رو می تونین از بازارهای روز رامسر  و بازار مرکزی ترشیجات و زیتون تهیه کنین.

کجاها برم؟

این شهر پر از جاذبه های طبیعی بکر و رویاییِ که هر طبیعت گرد و ماجراجویی رو به سمت خودش می کشونه. کنار جاذبه های طبیعی، جاذبه های تاریخی هم داره که دیدنشون خالی از لطف نیست. در کل دریاچه قو جواهرده،  آبشار سیاسرت،  آبشارهای جواهرده، رودخانه دالخانی، جنگل دالخانی، ییلاق گرسماسر،  بلوار کازینو و کاخ مرمر رامسر (کاخ سلطنتی)  از مهم ترین های رامسر هستن و هر کدوم به نوبه ی خود جذابیت دارن. پس دیدن این زیبایی هارو از دست ندین.