آبرسانی پوست با هیدرودرمی (هیدرودرم ابریژن) که به اسم هیدروفِیشال(Hydrafacial) شناخته می‌شه؛ از جمله فرآیند‌های زیبایی – درمانی دیگه‌ای محسوب می‌شه که به‌دلیل پاکسازی صورت با استفاده از فرایندی عاری از درد و حساسیت و تاثیرات بسیار چشم‌گیرش از محبوبیت بالایی برخورداره. علاوه بر همه این‌ها عزیزانی که از پوست به شدت حساسی برخوردارن می‌تونن استفاده از این فرایند عاری از درد رو جایگزین مواردی هم‌چون میکرونیدلینگ، میکرودرمی و مزونیدلینگ کنند.

این فرایند در نواحی صورت، گردن و بخش بالایی سینه (قفسه سینه) مورد استفاده قرار می‌گیره و هم‌چنین به منظور عملکرد پاکسازی، جوانسازی و تقویت پوست، در دیگر نواحی بدن هم به‌کار گرفته می‌شه که معمولا پس از مشورت و معاینه با پزشک یا تیم مشاوره زیبایی و تشخیص صلاحیت مراجعه‌کننده نسبت به انجام این فرایند در ناحیه موردنظر، از این فرایند استفاده می‌شه.

پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی:
شناسایی قلم هیدرودرمی و عملکردهای مختلف اون در این بخش بیشتر با عملکرد هیدرودرمی بیشتر آشنا می‌شیم. قلم هیدرودرمی از چند سَری (head) مختلف برخورداره. سَریِ هیدرودرم – Hydro-Derm – از عملکرد ساینده یا abrasive برخورداره که لایه‌ی سطحیِ سلول‌های مرده‌، چربی، اجرام و ذرات کثیفی چسبنده روی پوست رو می‌تراشه.

سَریِ هیدرواِکستِرَکشِن – Hydro-Extraction – از طراحیِ مارپیچی خاصی برخورداره که موجب ایجاد موج گرداب مانندِ کوچکی در سطح پاکسازی شده پوست می‌شه و پوست رو از جوش‌های سرسیاه و اجرام انباشته شده در بافت پوست پاکسازی می‌کنه.

سَریِ هیدروفیوژن – Hydro-Fusion – بافت پوست رو به سرم هیالورونیک اسید و ترکیبات جوانسازی پوست آغشته می‌کنه و آبرسانی رو برای پوست شما عزیزان به ارمغان میاره. استفاده از این سَری‌های آبرسان در هیدرودرمی باعث می‌شه تا ترکیبات داروی بهتر و سریع‌تر به بافت لایه‌های میانی پوست دست پیدا کنن.

پس از انجام کلیه‌ی مراحل پاکسازی و تزریق مواد ترکیبات دارویی به پوست، پوست به محلول‌های حاوی ویتامین، آنتی-اکسیدانت و پِپتاید‌های مخصوص جوانسازی (ضدپیری) آغشته می‌شه و به آرومی ماساژ می‌دن.

مکانیزم آبرسانی پوست با هیدرودرم ابریژن:
مکانیزم آبرسانی پوست با هیدرودرمی رو می‌شه به 5 مرحله‌ی مجزا تقسیم کرد که با استفاده از سه نوکِ متفاوت دستگاه صورت می‌پذیره. به طور کلی 5 مرحله این فرایند عبارت‌اند از: تراشیدن، صیغل دادن، پاکسازی، آبرسانی و تقویت.

تراشیدن: با استفاده از نوک هیدرودرم دستگاه آنزیم‌های خشک‌کننده پوست، سلول‌های مرده، کثیفی و سایر موادی که در روزنه‌های پوست گیر کردن، از پوست جدا می‌شن.

صیغل دادن: در این مرحله با استفاده از سریِ برخوردار از تیغه الماس، سطحِ پوست تراشیده می‌شه (فرایندی شبیه به میکرودرمی) تا بافتی صیغلی، صاف و ابریشمی پدید بیاد.

پاکسازی: نوک هایدروفیوژنِ دستگاه آب رو با کمی فشار به درون روزنه‌های پوست می‌فرسته تا چربی و بقیه اجرام انباشته شده در عمق پوست رو بیرون بکشه. هم‌زمان با این فرایند، تمام آلاینده‌های بیرون کشیده شده از پوست با استفاده از مَکَنده از سطح پوست جمع می‌شن.

آبرسانی: در این مرحله سرمی ترکیبی از هیالورونیک اسید به درون روزنه‌های پوست فرستاده می‌شه تا فرایند آبرسانی و سیستم انشعابی آبرسانی در بافت پوست رو تقویت کنه.

تقویت: پوست پاکسازی و آبرسانی شده به ترکیبی از ویتامین‌، آنتی اکسیدانت و پپتاید آغشته می‌شه که به بازیابی سلامت و زیبایی پوست کمک بسیار چشم‌گیری می‌کنه و از نفوذ آلاینده‌های به لایه‌های عمقی پوست پیش‌گیری می‌کنه.

 

 


مزایای پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی:


قابلیت رفع و زدودن خطوط چین و چروک پوست
تقویت خاصیت ارتجاعی و استحکام بافت پوست
ایجاد بافت پوستی سخت و یک‌پارچه
رفع و زدودن خشکی و ورقه شدن پوست
رفع لکه‌های قهوه‌ای حاصل از پیگمنتیشن، تراکم اجرام در پوست و کک و مک
رفع جوش‌های سرسیاه، تیرگی (سیاهی) نواحی مختلف پوست و آکنه
زدودن چربی‌های متراکم در پوست
ترمیم منافذ باز (بیش از اندازه باز) در پوست
نکات و مراقبت‌های پس از آبرسانی پوست با هیدرودرم ابریژن
نوشیدن مقدار زیادی آب به منظور هیدراته کردن (مرطوب‌سازی) پوست
مراقبت و مرطوب‌سازی پوست با استفاده از مرطوب‌کننده‌های قوی حداقل تا 7 روز
پس از انجام هیدرودرمی از محصولات بدون رایحه و پاک‌کننده‌های ملایم برای شستشو و مرطوب‌سازی پوست استفاده بشه و شستشوی صورت با آب سرد صورت بپذیره
از خاروندن یا کندن هر نوع پوست ورقه شده یا مرده پرهیز بشه چون منجر به زخم شدن پوست می‌شه
تا حداقل 48 ساعت از مصرف هر نوع لوازم آرایشی پرهیز بشه
حداقل 5 تا 7 روز پرهیز از اثابت نور خورشید با پوست، پس از اون با ضد آفتاب
استفاده از کرم ضدآفتاب با درجه SPF 30 به منظور محافظت در برابر آفتاب
آمادگی برای بروز حساسیت یا عوارض جانبی خفیف هم‌چون سرخی پوست صورت در نواحی که هیدرودرمی روی اون صورت گرفته
پرهیز از استفاده هرگونه پماد یا کرم‌های حاوی رتینوئید یا ویتامین A
ترکیبات مورد استفاده در فرایند هیدرودرمی
سِرُم هیالورانیک اسید (Hyaluronic acid serum) که به عنوان ترکیب اصلی و تاثیرگذارترین ترکیب موردنظر در آبرسانی پوست شناخته می‌شه.
ترکیبات متغیر ویتامینی
محلول‌های حاوی آنتی اکسیدانت (Antioxydants)
آلفا هیدروکسی اسید (Alpha hydroxy acid)
سالیسیلیک اسید (Salicylic acid)
هورمون‌های پپتاید (Peptide hormones)
افراد برخوردار از بالاترین صلاحیت برای انجام هیدرودرمی
افرادی که از وجود جوش‌های سرسیاه و عمقی در پوستشون رنج می‌برن
افراد مبتلا به تغییررنگ رنگ‌دانه‌های پوستی یا به اصطلاح پیگمِنتِیشن
افراد برخوردار از پوست خشک و ورقه ورقه‌ای
افراد برخوردار از تراکمات پوستی چرب یا جوش‌های چرکی
افرادی با کیفیت پوست پایین که دچار شل‌شدگی و افتادگی پوست هستن
افراد مبتلا به عارضه منافذ پوستی باز (افراد برخوردار از منافذ گشاد پوستی)