لیفت سینه، که از آن به عنوان ماستوپکسی نیز یاد می شود، روشی است که دکتر عطایی جراح سینه در تهران، انجام می دهد تا سینه ها را طی جراحی بالا کشیده و فرم بدهند.

علت انجام جراحی لیفت سینه چیست؟
گاهی اوقات ، پس از بارداری و شیردهی، سینه ها سفتی، فرم و شکل خود را از دست می دهند. این مسئله همچنین می تواند در صورت افزایش سن و کاهش وزن خانم ها نیز اتفاق بیفتد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینهبعد از هر جراحی نیز مراقبت های آن بسیار مهم و در نتیجه جراحی، تاثیر گذار است. به همین دلیل در ادامه مواردی که برای کوتاه تر شدن دوره نقاهت کمک نماید، نیز بیان می شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.
انجام صحیح مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه  باعث می شود تا بهبودی سریع تر و آسان تر شود. پس به تمامی این نکات توجه کرده و مو به مو رعایت نمایید.

9  نکته برای کمک به بهبودی بعد از جراحی لیفت سینه
در اکثر موارد ، دکتر عطایی جراح زیبای سینه به بیماران خود دستور می دهد تا سه هفته اول یک سینه بند ورزشی یا سینه بند بدون جک بپوشند. این امر به پستانهای جراحی شده کمک می کند و اجازه می دهد تا پستان به روشی طبیعی به خصوص اگر جراحی ماموپلاستی و یا پروتز سینه  در کنار لیفت سینه  نیز انجام شده باشد، بهبود یابد. بعد از سه هفته ممکن است از سینه بند جک دار استفاده شود.
برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش بیشتر توصیه می شود تا از گن های مخصوص بعد از جراحی لیفت سینه استفاده شود تا فرم سینه بهبود پیدا کرده و فرم دهی به درستی انجام شود.

عمل جراحی لیفت سینه روشی است که نیاز به یک دوره استراحت دو تا سه هفته ای دارد. که در این مدت هیچ گونه بلند کردن سنگینی یا فعالیت شدید نباید انجام شود.
در صورت عدم نیاز به فعالیتهای روزانه بدنی ، بیمار می تواند حدود یک هفته پس از عمل  به محل کار و یا فعالیت های روزانه خود بازگردد.

فعالیت هایی که با شدت بیشتری انجام می شوند مانند ورزش های حرفه ای، تقریباً شش هفته  بعد از جراحی و  دوره نقاهت باید انجام شود.
به عنوان مثال، از کشیدن، فشار آوردن، بلند کردن سنگین یا هر نوع تمرین دیگری که نیاز به نیرو داشته باشد، باید اجتناب شود تا اینکه دکتر عطایی بگوید از سرگیری این فعالیت ها بی خطر است.

به دنبال جراحی لیفت سینه ، باید از هرگونه وارد کردن فشار اضافه بر سینه خودداری کنید و نباید روی معده خود بخوابید.
هنگام استحمام باید مراقب باشید زیرا در زمان جراحی بخیه هایی زده شده است که برای فرم دهی سینه و حفظ موقعیت جدید آن مهم است و نباید تحت فشار بوده و یا آسیب وارد شود.
چند روز اول عموماً سخت ترین دوره است. احساس درد و ناراحتی خواهید کرد. حفظ آرامش و اجتناب از حرکات غیر ضروری ، پیاده روی به منظور کاهش لخته شدن خون در محل جراحی بسیار مهم است. به منظور ایجاد فشار کمتر به محل جراحی بهتر است که به حالت نیمه نشسته استراحت کنید.
حرکت پاها به بالا و پایین مانند فشار دادن به پدال گاز در اتومبیل به حفظ گردش خون قسمت های  پایین بدن کمک می کند ، جراح لیفت سینه ممکن است داروهایی را برای راحتی بیشتر شما تجویز کند.این دارو باید مطابق تجویز دکتر مصرف شود.

مراقبت های بعد از لیفت سینه
در صورتی مواردی مانند ترشح، خونریزی، افزایش کبودی و تورم در حال افزایش است، با جراح زیبایی سینه خود تماس بگیرید.
از پوشیدن لباس زیر زنانه به همراه گن مخصوص خودداری کنید. تا زمانی که دکتر عطایی اجازه این کار را به شما دهد.