پلاسما جت نام نوعی تکنیک ایمن جوان سازی پوست می باشد که به وسیله دستگاهی به نام پلاسما جت انجام می شود.این دستگاه با یونیزه نمودن گاز میان اپلیکاتور و پوست و با ایجاد شار الکترونی بر روی غشای پوست اثر گذاشته و از این طریق با تحریک سلول ها سبب جوانسازی و بهبود بافت تحت درمان می شود .از این تکنیک ابتدا در سال 2014 به عنوان روشی غیر جراحی برای رفع افتادگی پلک استفاده شد و پس از آن استفاده از این روش به دلیل دارا بودن خطرات و عوارض بسیار کمتر مورد توجه پزشکان زیبایی قرارگرفت.
مفهوم پلاسما در پلاسما جت
مواد در طبیعت به چهار صورت جامد ،مایع ،گاز و پلاسما  تقسیم و یافت می شوند .پلاسما از حرارت دادن شدید اشکال گازی در اثر ازاد شدن الکترون ها و باقی ماندن یون ها به وجود می آید .پلاسمای به دست آمده در تکنیک پلاسما جت مورد استفاده قرار گرفته و ساختار آن کاملا متفاوت با ساختار و فرم مولکولی گاز می باشد .در زیر به برخی از تفاوت های پلاسما با گاز اشاره می نماییم:
پلاسما بر خلاف گاز از رسانایی بسیار بالایی برخوردار است.
دمای پلاسما از گاز بالاتر است.
فشار پایینی دارد و همین امر سبب می شود تا در تماس با ماده دیگر به سرعت سرد گشته و حرارت زیادی را انتقال ندهد.
استفاده از آن در تکنیک های جوانسازی منجر به کسب نتایج آنی و موثر خواهد بود.
از پلاسما جت در چه مواردی استفاده می شود؟
جهت انجام بلفاروپلاستی به روش غیر جراحی
برداشتن انواع خال ها
حذف و برداشتن تاتو
درمان ضایعات پوستی مانند زگیل تناسلی ،زگیل ، فیبروم و ….
درمان اختلالات رنگدانه ای
درمان مشکلات پوستی ناشی از اسکار آکنه و اسکار جراحی
درمان استریا یا ترک های پوستی
حذف خطوط اطراف دهان ، پیشانی و چشم و جوانسازی این نواحی
چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام پلاسما جت می باشند؟
افرادی که به دلیل ترس از بیهوشی و روش های جراحی قصد انجام جراحی را جهت زیبایی ندارند
افرادی که قصد ترمیم افتادگی پلک بسیار کم خود را دارند
افراد مبتلا به افتادگی پلک یکطرفه
افراد مصرف کننده داروهای ضد انعقادی مانند وارفارین ،آسپرین و …
افرادی که قصد دارند تا در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه مطلوبی را بدون گذراندن دوره نقاهت طولانی کسب نمایند .
افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند ولی پلک ها پس از عمل متقارن نبوده جهت متقارن نمودن پلک و چشم ها
استفاده از پلاسما جت برای درمان افتادگی پلک
اگر شما جزو افرادی هستید که  از افتادگی پلک خود رنج می برید خبر خوشی برایتان داریم .شما می توانید به روشی مدرن و کاملا کم تهاجمی و غیر جراحی به نام پلاسما جت این عارضه را برطرف نموده و از عوارض و مخاطرات ناشی از روش های جراحی در امان بمانید .در واقع پلاسما جت نوعی لیفت غیر جراحیست که مکانیزم متفاوتی نسبت به سایر روش های بلفاروپلاستی مانند جراحی بلفاروپلاستی و یا بلفاروپلاستی با لیزر دارد . در این روش بدون ایجاد برش بر روی پلک ها و بدون نیاز به بیهوشی و تنها با یک بی حسی موضعی ساده می توان مشکلات مربوط به افتادگی و یا عدم تقارن در پلک را برطرف نمود و در مدت بسیار کوتاهی نتایج درخشان و ایده آلی را کسب نمود.
عوارض پلاسما جت چیست ؟
در ارزیابی و بررسی های انجام شده مشخص گردیده است که تمامی استفاده کنندگان از این روش راضی بوده و تاکنون موردی مبنی بر عوارض جت پلاسما گزارش نشده است .
هزينه پلاسما جت چگونه محاسبه می شود؟
هزينه پلاسما جت نسبت به جراحی پلاستیک بسیار پایین بوده و در حقیقت می توان قیمت پلاسما جت و یا هزینه پلاسما جت پلک را در حدود 20 تا 35 درصد هزینه جراحی های پلاستیک برآورد نمود .در واقع هزینه این روش بر مبنای هزینه های بیمارستانی ،دستمزد جراح،منطقه تحت درمان و میزان کار انجام شده تعیین و محاسبه می گردد .
پلاسما جت بینی چیست؟
پلاسما جت بینی روشی بسیار مناسب و کاربردی جهت زیبایی بینی، رفع عیوب بینی ،کوچک نمودن بینی گوشتی و …می باشد .این روش قابل استفاده در انواع بینی ها بوده و نتایج حاصله از انجام آن بسیار ظریف و دقیق خواهد بود. هزینه این روش به نسبت جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی بسیار پایین تر بوده و عوارض و مخاطرات ناشی از جراحی زیبایی بینی را به همراه نخواهد داشت.